Így készíthetsz TÉNYLEG finom songoku pizzát otthon

Talán az egyik leggyakrabban rendelt pizza az éttermekben, de ez a háromfeltétes klasszikus bizony otthon, a konyhában is elkészíthető – ráadásul ezerszer finomabb formában. Felejtsük el a gépsonkát és szottyadt gombaszeleteket, ugyanis érkezik a tökéletes songoku receptje!

Az olaszok talán fognák a fejüket ennek a pizzának a láttán, de sebaj, megtarthatunk néhány dolgot csak magunknak, a magyar ízlés szentélyében. Songoku pizza: a gyerekként valami furcsa ázsiai névnek hitt rövidítés mögött álló feltéttrió meglepően egységes és kohézív összhangot alkot – persze csak akkor, ha minőségi alapanyagok kerülnek a tésztára. Biztosan tudjuk ezt mi is, ha futottunk már bele rózsaszín gépsonkás, száraz kukoricás, vizes gombás songokuba. A most következő házi pizzarecept szerencsére képes elfeledtetni a rossz emlékeket, nézzük, mi a titkának nyitja!

A songoku pizza receptjéért kattints a képre!

Az egyik lépés, amitől ezerszer finomabb lesz a lepényünk, az a hideg, hűtős kelesztés. Ráadásul jóval kevesebb munkával jár, mint a klasszikus eljárás – így duplán megéri a bevetése. A tészta íze és textúrája is profitálhat egy 24 órás hidegre tevésből, ezért ne hagyjuk ki!

Szintén érdemes lehet a hagyományos csiperkét erdei gombákra cserélni: különleges aromájuk kellemes meglepetésként hathat majd a sonka és kukorica mellett.

És ha már szót ejtettünk a többi feltétről: kerüljön a pizzára ízes prágai sonka, mivel nyár van, akár friss kukoricával is dolgozhatunk, de egy minőségi konzerv is megteszi persze. A lényeg, hogy ne nyomjuk el ezt az ízhármast túl sok sajttal: pár tépésnyi mozzarella bőven elég lesz.

Készítsünk erdei gombás songoku pizzát!

Hozzávalók a tésztához:

500 g finomliszt ("00" típus), 325 g víz, 12 g só, 1 teáskanál olívaolaj, 2 g instant élesztő

Hozzávalók a feltétekhez: 1

50 g prágai sonka, 200 g csemegekukorica, 400 g gomba (Erdei gombák), 4 dl passzírozott paradicsom, 1 ízlés szerint só, 200 g mozzarella, ízlés szerint kakukkfű, 1 ek olívaolaj, 3 gerezd fokhagyma

Először öntsük egy keverőtálba a hideg vizet, adjuk hozzá a tengeri sót, pár csepp olívaolajat és az élesztőt. Kavarjuk el, hogy feloldódjon benne a só és az élesztő.

Szórjuk bele a finomlisztet, és dagasszuk ki teljesen simára a tésztát, majd hajtogassuk meg néhányszor. Tegyük egy kiolajozott kelesztő tálba, fedjük le légmentesen, ezután tegyük hűtőbe 24 órára lassan kelni. A tészta íze és állaga nagyban javul a hideg kelesztés során.

A songoku pizza receptjéért kattints a képre!

24 óra után vágjuk fel a tésztát 3 db egyenlő részre, gombócozzuk ki feszesre, majd tegyük vissza a kelesztőtálba, fedjük le légmentesen. Ezután szobahőmérsékleten hagyjuk pihenni, és kelni a tésztát. A végső kelesztés ideje függ a környezeti tényezőktől, 1-3 óra is lehet. Amikor kellően megpuffadtak, akkor melegítsük elő a sütőt a lehető legmagasabb hőfokra. Ha kissé szétmentek a tészták, akkor sütés előtt fél órával gyöngéden formázzuk újra elő őket.

Rétesliszttel vagy finomliszttel nyújtsuk ki a tésztákat. A feltétek felhelyezése után tegyük be egyből a sütőbe (pizzakőre). Kb 6-8 perc után vegyük ki az elkészült pizzát. Faljuk, be amíg forró!

Egy kevés olívaolajon futtassuk meg hirtelen a préselt fokhagymát, majd adjuk hozzá a megmosott gombákat, sózzuk meg. Kezdjük el alaposan lepirítani a gombákat, végül szórjuk meg kakukkfűvel is, és húzzuk félre hűlni.

A songoku pizza receptjéért kattints a képre!

A paradicsomot egy kevés sóval keverjük ki, ezután kenjük meg vele a kinyújtott tésztát. Tépkedjük rá a mozzarellát, a sonkát, tegyünk rá a pirított gombából, végül szórjuk meg kukoricával.

Az erdei gombás songoku pizza teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szívesen elkészítené!

Fotók, videó és recept: Simon Gábor

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több sütős projekt, amibe belevetheted magad:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...