Megdöbbentő felvételeket készített az óceánok, tengerek műanyag-szennyezettségéről Alison Teal felfedező, akit az angol sajtóorgánumok egyszerűen csak "női Indiana Jonesnak" hívnak. A ökokalandor szörfdeszkájával járta be a világ legismertebb tengerparti üdülőhelyeit, ahol sokkoló képek tárultak elé:
A Maldív-szigeteken óriási szeméthegyek fogadták Alisont és csapatát. A szemetet részben a turisták, részben pedig a helyi lakosok termelik ki. A legszomorúbb az egészben, hogy a műanyag egyenesen az Indiai-óceánba ömlik, ezáltal pedig a halak szervezetébe is jut. Alison hasonló állapotokat tapasztalt Balin, Mexikó egyes partjainál és Indonéziában is.
Statisztikák szerint 8 millióféle műanyag végzi az óceánokban. Ha ez így folytatódik, akkor 2050-re több műanyag lehet a tengervizeinkben, mint hal. Alison szerint az sem megoldás, ha a műanyag szemetet kiszedik az óceánból és elégetik, mert ezzel is a környezetet szennyezik.
Megoldás tehát az, hogy minél kevesebb műanyagot használunk, illetve megpróbálunk különböző alternatívákat találni az újrahasznosításukra, ahelyett, hogy kidobnánk őket, és az óceánokba végeznék.
Ezeket olvastad már?
Műanyagcsomagolás az ételBEN - A mikroműanyagok már a spájzban vannak
Az aprócska, mikroszkópikus műanyagszemcsék a mindennapjaink részévé váltak - akkor is, ha nem látjuk őket. Melyek a valós veszélyeik?
Hajdú_AnnaEzért is fontos, hogy betiltsák a műanyag szatyrokat Magyarországon
Néhány éven belül teljesen eltűnhetnek a műanyag zacskók Magyarországról, ami több okból is jó hír.
NosaltyMutatunk 5 tuti tippet, amivel télre sem fogysz ki a...
A meleg, nyári napon nőtt fűszernövényeidet szeptemberben a legideálisabb eltenni. Ilyenkor még intenzív az ízük, így jó eséllyel meg tudod őrizni az aromájukat.
adminEsélyes, hogy betiltják az egyszer használatos műanyag evőeszközöket, szívószálakat
Az Európai Bizottság a műanyag tányérok és evőeszközök, a szívószálak, a műanyag keverőpálcák és a lufik műanyag csövének betiltását tervezi.
Nosalty