Egészségesebb a tengeri só az asztali sónál?

Igaz, hogy sokan hiszik, hogy egészségesebb a tengeri só, mint az asztali, ez mégsem biztos, hogy így van. Lássuk, mi az igazság.

A nátrium elengedhetetlen a szervezetünkben zajló folyamatokhoz, hiszen hozzá tartozik a folyadékháztartás szabályozása, az izomműködés, az idegrendszerben az ingerületátviteli folyamatok, a sav-bázis egyensúly fenntartása, a szénhidrát- és fehérjeanyagcsere, továbbá az ozmotikus nyomás fenntartása is. Testünkben mintegy 80-100 g nátrium található, és hozzáadott sóból illetve feldolgozott élelmiszerekből nyerjük ki. Tudtad, hogy majdnem minden élelmiszerben megtalálható?

Egészségesebb a tengeri só az asztali sónál?

És tudtad, hogy mindenképpen érdemes korlátozni a sófogyasztást, hiszen alapvetően túl sok nátriumot viszünk be a szervezetünkbe, a túl sok nátrium pedig folyadékvesztéshez és szívbetegséghez vezethet, illetve hozzájárulhat a magas vérnyomás kialakulásához is?

Na de vajon tényleg egészségesebb a tengeri só, mint a mezei asztali?

Az asztali só sóbányákból származik, mely a feldolgozás során elveszíti az olyan ásványi anyagokat, mint a magnézium, a kalcium vagy a kálium, ellenben sokszor dúsítják jóddal, ami a pajzsmirigy hormontermeléséhez elengedhetetlen.

A tengeri só ellenben valóban organikus nátriumforrás, hiszen a tengervíz párologtatásából nyerik, de a közhiedelemmel ellentétben nincs alacsonyabb nátriumtartalma. Sokszor viszont ezt is jóddal dúsítják.

Az asztali só és a legtöbb tengeri só is körülbelül 40 százaléknyi nátriumot tartalmaz a súlyához képest. Semmiképp se iktassuk ki életünkből a nátriumot, de bánjunk vele csínján!

Forrásunk volt.


Még több cikk az egészségről:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Címlapról ajánljuk

További cikkek