Abban tehát egyetértünk, hogy a sétálás egy viszonylag könnyű, mégis hatásos módja annak, hogy egy kicsit aktívabb életet éljünk. De ha azt várjuk tőle, hogy a testünket is formálja, érdemes észben tartani az alábbi szempontokat!
Variáljuk a terepet!
Természetesen az is hatásos, ha sima felületen gyalogolunk, de a kalóriaégetés szempontjából előnyösebb, ha néha emelkedőket is beiktatunk. Emellett maga a terep minősége sem mindegy: a homokon való sétálás például sokkal jobban megdolgoztat, mintha betonon járnánk.
Tempóváltás
Minél gyorsabban sétálunk, annál több zsírt égethetünk el. Azaz érdemes néha gyorsabb etapokat is beiktatni: 4 perc lassú sétát például követhet 1 perc gyorsgyaloglás, majd idővel, ha már belejöttünk, növelhetjük is a tempósabb percek számát.
Keressünk egy társat!
Ha találunk magunk mellé valakit, aki szintén „fogyás” címszó alatt szeretne egy kicsit fittebbé válni, vonjuk be őt is a napi sétákba! A közös, beszélgetős korzózások garantáltan gyorsabban fognak eltelni, mintha egyedül vágnánk neki, ráadásul több kedvünk is lesz az egészhez – azaz kevesebbszer fogjuk kihagyni a napi gyaloglást.
Amennyiben néha egyedül kell nekiindulnunk, jó ötlet összeállítani egy lejátszási listát, ami ösztönzőleg hat ránk. Ha pedig inkább a podcast-hallgatás hívei vagyunk, akkor séta közben felzárkózhatunk az kedvenc műsoraink legújabb részeivel is!
Lépcsőzés
Ha tudjuk, hogy a sétaútvonalunk környékén vannak lépcsők, azokat is építsük be az edzésbe! A lépcsőzés ugyanis számos előnnyel jár, például erősíti a lábakat, jót tesz az ízületeknek és a csontoknak is. Emellett a napi gyalogláson kívül is célszerű mindig a lépcsőt választani, ha tehetjük: a metróban a mozgólépcső helyett, munkában a lift helyett... bármikor jó ötlet!
Tűzzünk ki egy célt!
Mindegy, hogy a megtett távban vagy az elégetett kalóriákban mérjük a céljainkat, a lényeg, hogy tűzzük ki őket! Így ugyanis, amikor elérjük azokat, jobban érezzük majd magunkat és sokkal motiváltabbak leszünk a folytatásra.
Még több mozgás: