Így főzz tésztát a világ legjobb sajtjaival, karamellizált hagymával

Ha szereted a sajtos tésztát, akkor ezt az érzést most szépen sokszorozd meg, adj hozzá némi prosciuttót, kizárólag nagyon zsíros habtejszínt, és olyan minőségi sajtokat, hogy a füled kettéáll. Megcsináltuk, megettük, és azóta visszasírjuk.

Azt hinnéd, egy sajtos tésztán nem nagyon lehet variálni, csavarni, aztán találkozol ezzel a verzióval, és leesik az állad. Nem diétás, nem fogyókúrás, de olyan gazdag és makulátlan, hogy fixen rendszeres szereplője lesz a recept-repertoárodnak.

Hogy mi is ez?

Gondolj a francia hagymaleves hangulatára egy krémes tésztaként testet öltve, amiben a világ legjobb sajtjait használjuk fel – gruyere, kecskesajt és még lédús burrata is van a tetején. Az i-re pedig a pontot a ropogós prosciutto sonkafeltét teszi fel.

Igen, ez nem egy diétás fogás lesz, hiszen a valódi krémességet a vaj, tejszín és az isteni sajtok szentháromságával érjük el. Ami viszont mellette szól: a legjobb ízek mindegyikét ötvözi ez a sajtos tészta, így az ízorgia garantált!

Hozzávalók:

500 g fusilli tészta (vagy rigatoni), 3 ek vaj, 1 dl fehérbor (száraz), 200 ml habtejszín (30 vagy 35%-os habtejszínt válasszunk), 50 g kecskesajt (morzsolva), 50 g gruyére sajt (reszelve), 125 g burrata (feltétként, negyed darabokra tépve), 50 g prosciutto, só, bors, olívaaolaj, 1 nagy fej fehér hagyma

Elkészítés:

Forraljunk egy főzőedényben enyhén sós vizet, majd a forrásban lévő vízben főzzük ki a tésztánkat.

A hagymát aprítsuk finomra, és az olvasztott vajban főzzük illatosra és áttetszőre. Adjuk hozzá a bort, és alacsony lángon főzzük tovább a hagymával, amíg nagyon puha textúrát és világos barnás színt kap, tehát karamellizálódik.

Öntsük hozzá a habtejszínt, olvasszuk bele a reszelt gruyere-t és a kecskesajtot is. Adjuk hozzá a tejszín másik felét, majd melegítsük össze, hogy egységes, krémes állagot kapjunk a sajtok és a tejszín fúziójából.

Sózzuk, borsozzuk. Vegyük alacsonyabbra a hőfokot, tartsuk melegen, amíg hozzá nem adjuk tésztát.

Süssük ropogósra a prosciuttót! Ezt megtehetjük egy serpenyőben, pár csepp olívaolaj hozzáadásával, vagy előmelegített sütőben egy-két perc alatt átsütve.

Miután hozzáadtuk a tésztát a szószhoz, és finoman összekevertük, tálalás előtt tegyük a tetejére a ropogós prosciutto-szeleteket, a burrata sajtot és még egy kis fekete borsot, no meg pár csepp olívaolajat.

Tippek a karamellizált hagymához:

  • a klasszikus karamellizált hagyma lassú tűzön, órákon keresztül készül, hogy ragacsos, mélybarna, fantasztikusan édes készítményt
  • a hagymában lévő cukor csak fokozatosan karamellizálódik, nem hirtelen, mint például egy ragu vagy leves esetében
  • használhatunk többféle hagymát: vöröset, lilát, akár pórét is, ettől komplexebb íze lesz és gazdagabb textúrája
  • a zöldségek különböző alakja és mérete miatt ügyeljünk arra, hogy egyforma darabokat vágjunk, nehogy valami nyers maradjon
  • kulcsfontosságú, hogy szorgosan kevergessük a hagymánkat, és a serpenyő oldaláról is visszakapargassuk a szeleteket, nehogy egyenlőtlenül kezdjenek el pirulni
  • ha a hagyma összeesett és szaftos, átlátszó szálai vannak, el is készültünk vele

A karamellizált hagymás és a világ legjobb sajtjaitól krémes tészta teljes receptjét itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több pazar recept itt:

Címlapról ajánljuk

További cikkek