Ezért ne edd meg a sajtot rögtön azután, hogy kivetted a hűtőből

Imádjuk a sajtokat, a fokozott ízélmény érdekében azonban nem mindegy, mikor fogyasztjuk őket.

A sajt – a maga számtalan, változatos variációjában – egy abszolút csoda. Füstös, sima, krémes, büdös, kemény, lágy... a sajtok világa az ízek, textúrák, állagok és aromák lenyűgöző ötvözetei – és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy milyen csodálatos dolgok történnek a sajttal, ha nem magában fogyasztjuk őket, hanem valamilyen ételbe építjük be. A sajtnak nagyon sok kultúrában van helye, és bár néhány sajt egyesek számára kicsit soknak tűnhet, nyugodtan kijelenthetjük, hogy a sajtok világában mindenki számára találunk megfelelőt (kivéve persze a vegánokat és a laktózérzékenyeket, tőlük most előre is elnézést kérünk).

Érdemes előre gondolkodni, ha sajttállal várjuk a vendégeket!

Sajttálat készítenél a hamarosan érkező vendégeknek? Érdemes előre készülnöd, a sajtot pedig nem az utolsó pillanatban kivenni a hűtőből!

A Mashed.com cikke szerint a sajtokat szobahőmérsékleten kell tálalni – és ahogy azt számos szakértő is tisztázta, gyakorlatilag minden sajtot legalább egy órával a tálalás előtt ki kell venni a hűtőből, hogy fogyasztáskor kijöjjenek belőle a legjobb ízek.

Az sem mindegy, hogyan tároljuk a sajtot, szakértők szerint félkemény, boltban porciózott sajtok esetében például a bolti fóliát minél hamarabb el kell távolítani az élelmiszerről (ebben tárolva az étel könnyebben bepenészesedik), és érdemes műanyag vagy üvegdobozban tárolni. Az sem baj, ha a fedőt nem teljesen zárjuk rá a dobozra, egy kis levegő ugyanis nem árt a sajtnak ahhoz, hogy „szellőzni” tudjon.

Bár szinte minden sajtot érdemes szobahőmérsékletűre „melegíteni” fogyasztás előtt, a lágy sajtokat (például mozzarella, brie, camembert) elég húsz perccel tálalás előtt kivenni a hűtőből, így nem lesz idejük arra, hogy a szabad, meleg levegőn megizzadjanak.

Forrásunk volt.


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...