Ezért ne edd meg a sajtot rögtön azután, hogy kivetted a hűtőből

Imádjuk a sajtokat, a fokozott ízélmény érdekében azonban nem mindegy, mikor fogyasztjuk őket.

A sajt – a maga számtalan, változatos variációjában – egy abszolút csoda. Füstös, sima, krémes, büdös, kemény, lágy... a sajtok világa az ízek, textúrák, állagok és aromák lenyűgöző ötvözetei – és akkor még nem is beszéltünk arról, hogy milyen csodálatos dolgok történnek a sajttal, ha nem magában fogyasztjuk őket, hanem valamilyen ételbe építjük be. A sajtnak nagyon sok kultúrában van helye, és bár néhány sajt egyesek számára kicsit soknak tűnhet, nyugodtan kijelenthetjük, hogy a sajtok világában mindenki számára találunk megfelelőt (kivéve persze a vegánokat és a laktózérzékenyeket, tőlük most előre is elnézést kérünk).

Érdemes előre gondolkodni, ha sajttállal várjuk a vendégeket!

Sajttálat készítenél a hamarosan érkező vendégeknek? Érdemes előre készülnöd, a sajtot pedig nem az utolsó pillanatban kivenni a hűtőből!

A Mashed.com cikke szerint a sajtokat szobahőmérsékleten kell tálalni – és ahogy azt számos szakértő is tisztázta, gyakorlatilag minden sajtot legalább egy órával a tálalás előtt ki kell venni a hűtőből, hogy fogyasztáskor kijöjjenek belőle a legjobb ízek.

Az sem mindegy, hogyan tároljuk a sajtot, szakértők szerint félkemény, boltban porciózott sajtok esetében például a bolti fóliát minél hamarabb el kell távolítani az élelmiszerről (ebben tárolva az étel könnyebben bepenészesedik), és érdemes műanyag vagy üvegdobozban tárolni. Az sem baj, ha a fedőt nem teljesen zárjuk rá a dobozra, egy kis levegő ugyanis nem árt a sajtnak ahhoz, hogy „szellőzni” tudjon.

Bár szinte minden sajtot érdemes szobahőmérsékletűre „melegíteni” fogyasztás előtt, a lágy sajtokat (például mozzarella, brie, camembert) elég húsz perccel tálalás előtt kivenni a hűtőből, így nem lesz idejük arra, hogy a szabad, meleg levegőn megizzadjanak.

Forrásunk volt.


Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...