Növényt termeszteni nemes feladat, és nem is a legegyszerűbb, viszont megér minden percet, mert a munka folyamata és természetesen a munka gyönyörű gyümölcse is feltölti a lelket. A rózsatermesztés a növényekkel való foglalatoskodáson belül is kiemelt munkakör, hiszen nincs is szebb, mint otthon, a kertben vagy a lakásban a saját rózsánkat nézegetni.
Van azonban egy tipikus és sokszor végzetes baki, amit a legtöbben elkövetnek, ha rózsabokrot nevelnek:
nem szabadítják meg a rózsát az elhalt, elszáradt virágoktól!
Hogy miért fontos leszedni az elszáradt virágokat?
Azért, mert így könnyebben terjedhetnek a különböző fertőzések, kórokozók a rózsán, sőt, azzal, hogy megszabadítjuk a már nem virágzó fejektől, rengeteg energiát adunk a növénynek az újabb virágok növesztéséhez - írja az Agrárszektor.
Ha egyes szomszédoknál, ismerősöknél állandóan virágzó rózsát látsz, az pont emiatt lehet: ők rendszeresen eltávolítják az elszáradt bimbókat, így sokkal több virágzó rózsájuk lesz.
Egy nem egészséges virág fertőzéseket terjeszthet, főleg, ha az eső is esik, hiszen ez szinte biztosan gombásodáshoz, a szár elhalásához vezet - ne engedjük, hogy a rózsabokor arra használja energiáit, hogy megmentse, ami már nem menthető, vágjuk le az elszáradt fejeket!
Még több növényes érdekesség itt: