Mégis ki ne szeretne arra hazatérni, hogy jó illat van az otthonában!? Ehhez csak néhány szabályt kell betartanunk. Mutatjuk, melyek azok a helyek és tárgyak, amelyek miatt rossz illat lehet az otthonunkban, és mit tehetünk azért, hogy ezt megszüntessük.
Hűtőtakarítás
Michelle Hansen takarítási és rendszerezési szakértő szerint sosem szabad a hűtőnk rutinszerű tisztítását elhanyagolnunk.
Ha 1-2 hetente átmossuk a hűtő belsejét, érezhetően csökkenthetjük a szagokat. Ne feledkezzünk el a kis tárolókba egy kevés szódabikarbónát szórni, hogy az időközben keletkező szagokat magába szívja
– mondta a szakértő.
Gyakran cseréljünk ágyneműt
Csak úgy, mint a ruhákra, az ágyneműre is igaz, hogy ha sokáig használjuk, akkor egy idő után rossz illatú lesz. Idővel az ágyneműn megjelennek a testünkről származó faggyú-, izzadtság- és hámmaradványok, amik kellemetlen szagokat okozhatnak. A szakértő azt tanácsolja, hogy ~ 2 hetente mindenképpen cseréljük le az ágyneműt, mosásnál pedig használjunk egy kevéske ecetet, ami segít lebontani a faggyút, és puhítja is a huzatokat.
Mindig használj fehérítőt!
A konyharuhák rengeteg szennyeződést képesek magukba szívni, ami aztán tökéletes táptalaja lehet a különböző kórokozóknak. Ha gyakran főzünk a konyhában, akkor érdemes lehet akár naponta is lecserélni a konyharuhát. Mosásnál pedig használjunk fehérítőt.
Vidd ki a szemetet azonnal
Jobb, ha az ételmaradékot csak akkor dobod a kukába, ha utána rögtön ki is viszed a szemetet. Gondolj csak bele, hogy amikor romlandóételt dobsz ki a szemétbe, ami ugye szobahőmérsékleten van, azonnal bomlásnak, erjedésnek indul, ami igen kellemetlen szagokkal jár.
Megmaradt ételek a hűtőben
Mindig figyeljünk arra, hogy a megmaradt ételt egy jól zárható üvegbe vagy dobozba rakjuk el a hűtőbe, hiszen így nem szivárognak ki a különböző illatok.
Szellőztetés
A friss illat titka a napi többszöri szellőztetés. Akármilyen hideg van odakint, ne múljon el úgy nap, hogy nem nyitottuk ki az ablakot. A reggeli és esti levegőztetés különösen fontos!
Még több takarítás: