Ritka kincs ez a kisfilm, ami a kínai tészta tradicionális készítését meséli el

A tömeggyártás napjaiban egyre kevesebb a kézzel készített termék, azonban egy kínai faluban még mindig a hagyományos módszerrel, napi 16 órán át, kézzel készítik a tésztát.

A Great Big Story videós sorozata (ami korábban például azt is megmutatta, hogy mi történik a repülőtereken lefoglalt ételekkel) ezúttal egy kis Kínai faluba, Nansanba utazott, hogy megnézze, hogyan készül a tradicionális kínai tészták egyike, a ma már kizárólag csak ebben a faluban gyártott suo (fonal).

A kínai Lin Fagan és felesége 30 éve egy hagyományos módszerrel, kézzel készítik ezt a kínai tésztát.

A suo tészta készítésének lényege, hogy olyan vékonynak kell lennie, mint egy fonalnak, ezért Fagan és a többi mester a fakeretekre helyezett tészta szálait közel háromméteresre nyújtja, hogy azok fonalvékonyságúvá váljanak.

A tésztát kis családi manufaktúrákban készítik, napi tizenhat órát töltenek a suo gyártásával.

Az érdekfeszítő videóból az is kiderül, hogy férfit aggodalommal tölti el, hogy a következő generációk már nem viszik tovább a tradicionális, kézzel készített suo művészetét, pedig szerinte íze és textúrája össze sem hasonlítható a gyárakban, tömegtermeléssel készült kínai tésztákkal.

Ezek is elég izgalmasak!

Ezeket olvastad már?

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek