Viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél, ha kihagyják ezt az étkezést

Spanyol kutatók szerint azok a gyerekek, akik minden reggel egészséges reggelit kapnak, boldogabbak, mint azok, akik nem, vagy egészségtelenül reggeliznek.

Újabb kutatás bizonyította, mennyire fontos, hogy a gyerek rendszeresen reggelizzen, sőt az is, hogy egészségeset egyen a nap első étkezésén. A Frontiers in Nutrition szaklapban megjelent spanyol tanulmány kimutatta, hogy fontos összefüggések vannak a gyerekek viselkedése és a reggeli között. Míg a korábbi kutatások már feltárták a tápláló reggeli fontos szerepét, az új tanulmány az első, amely megvizsgálja az étkezés kihagyásának hatását, és azt is, hogy mi történik, ha a gyerek nem otthon eszi meg az ételt.

Viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél, ha kihagyják ezt az étkezést

Eredményeink azt sugallják, hogy nemcsak a reggelizés fontos, hanem az is, hogy a fiatalok hol és mit esznek

– mondta dr. José Francisco López-Gil, a tanulmány vezető szerzője. „A reggeli kihagyása vagy az otthontól távol elfogyasztott reggeli a gyermekek és serdülők pszichoszociális viselkedési problémáinak fokozott valószínűségével jár együtt. Hasonlóképpen, bizonyos ételek és italok fogyasztása magasabb vagy alacsonyabb kockázattal jár pszichoszociális viselkedési problémákkal kapcsolatban.” Az előbbi kategóriába tartozik a feldolgozott hústermékek, az utóbbiba például a gabonák vagy a tejtermékek fogyasztása.

A kutatók egy 2017-es spanyol felmérés adatait használták, amit a gyerekek törvényes képviselői tölthettek ki. Ebben kérdeztek a reggeli tartalmára és a pszichés állapotra is. A kutatásban összesen 3772, négy és 14 év közötti gyerek vett részt.

Az eredmények azt mutatják, hogy az otthonon kívüli reggelizés majdnem annyira káros volt a gyerekek jólétére, mint az étkezés teljes kihagyása.

A kutatók úgy vélik, hogy a gyermek otthonán kívüli étkezések gyakran kevésbé táplálóak, mint a családiak, ez pedig negatívan befolyásolja a hangulatukat. Az eredmények arra is rávilágítanak, hogy a kávé, a tej, a tea, a csokoládé, a kakaó, a joghurt, a kenyér, a pirítós, a gabonapelyhek és a péksütemények mind hozzájárulnak a jobb közérzethez, és csökkentik a viselkedési problémák kialakulásának esélyét. A tojás, a sajt és a sonka fogyasztása viszont növelte a viselkedési problémák kockázatát.

Más tényezők is közrejátszhatnak egyébként az eredményekben: köztük a szülői támogatás is, amelyet a gyerekek egy otthon főzött reggeli során kaphatnak.

Forrásunk volt.


Még több az egészséges életmódról:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Céklacarpaccio

Húsmentes carpaccio céklával. A hajszálvékony céklaszeleteket csodálatosan tálalhatjuk mandulaszósszal, zöldsalátával, csírával, magokkal, bogyós gyümölcsökkel, akár ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...