Viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél, ha kihagyják ezt az étkezést

Spanyol kutatók szerint azok a gyerekek, akik minden reggel egészséges reggelit kapnak, boldogabbak, mint azok, akik nem, vagy egészségtelenül reggeliznek.

Újabb kutatás bizonyította, mennyire fontos, hogy a gyerek rendszeresen reggelizzen, sőt az is, hogy egészségeset egyen a nap első étkezésén. A Frontiers in Nutrition szaklapban megjelent spanyol tanulmány kimutatta, hogy fontos összefüggések vannak a gyerekek viselkedése és a reggeli között. Míg a korábbi kutatások már feltárták a tápláló reggeli fontos szerepét, az új tanulmány az első, amely megvizsgálja az étkezés kihagyásának hatását, és azt is, hogy mi történik, ha a gyerek nem otthon eszi meg az ételt.

Viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél, ha kihagyják ezt az étkezést

Eredményeink azt sugallják, hogy nemcsak a reggelizés fontos, hanem az is, hogy a fiatalok hol és mit esznek

– mondta dr. José Francisco López-Gil, a tanulmány vezető szerzője. „A reggeli kihagyása vagy az otthontól távol elfogyasztott reggeli a gyermekek és serdülők pszichoszociális viselkedési problémáinak fokozott valószínűségével jár együtt. Hasonlóképpen, bizonyos ételek és italok fogyasztása magasabb vagy alacsonyabb kockázattal jár pszichoszociális viselkedési problémákkal kapcsolatban.” Az előbbi kategóriába tartozik a feldolgozott hústermékek, az utóbbiba például a gabonák vagy a tejtermékek fogyasztása.

A kutatók egy 2017-es spanyol felmérés adatait használták, amit a gyerekek törvényes képviselői tölthettek ki. Ebben kérdeztek a reggeli tartalmára és a pszichés állapotra is. A kutatásban összesen 3772, négy és 14 év közötti gyerek vett részt.

Az eredmények azt mutatják, hogy az otthonon kívüli reggelizés majdnem annyira káros volt a gyerekek jólétére, mint az étkezés teljes kihagyása.

A kutatók úgy vélik, hogy a gyermek otthonán kívüli étkezések gyakran kevésbé táplálóak, mint a családiak, ez pedig negatívan befolyásolja a hangulatukat. Az eredmények arra is rávilágítanak, hogy a kávé, a tej, a tea, a csokoládé, a kakaó, a joghurt, a kenyér, a pirítós, a gabonapelyhek és a péksütemények mind hozzájárulnak a jobb közérzethez, és csökkentik a viselkedési problémák kialakulásának esélyét. A tojás, a sajt és a sonka fogyasztása viszont növelte a viselkedési problémák kockázatát.

Más tényezők is közrejátszhatnak egyébként az eredményekben: köztük a szülői támogatás is, amelyet a gyerekek egy otthon főzött reggeli során kaphatnak.

Forrásunk volt.


Még több az egészséges életmódról:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek