Mindenki imádja az epret, a szamócát, és most kapható hazai termés a piacokon nagy mennyiségben. Ott és a kisebb utak mentén felállított bódékban akár 2000 forintért hozzájuthatunk kilójához, és ez az ár mostantól egyre csökken. Ez sem kevés, de már nincs sok idő a szezon végéig! A legjobb, ami történhet velük, ha palacsintába tekerjük őket, és ne csak simába, az olyan snassz! Jöjjön a piros, a red velvet palást, benne finom krém, és friss gyümölcs!
Red velvet
Mint minden őrület, a red velvet imádata is az Egyesült Államokból ered. Az eredeti recept születéséről több feltételezés is kering, állítólag a Viktoriánus korig nyúlik vissza a története, de mivel nem voltunk ott, ezt most hagyjuk. Az viszont tuti, hogy ott még nem használtak ételszínezéket. A természetes kakaóban rejlő sav, valamint az író, plusz a sütőpor által létrehozott kémiai reakció által érték el a vörös bársony árnyalatát. A mi receptúránkban, mivel a palacsinta nem süti, nem kell hozzáadnunk se sütőport, se írót, így itt jobban járunk, ha mégis piros ételfestéket használunk. Kapható természetes belőle, ugyanakkor tej helyett vagy mellett céklalével is dolgozhatunk, ezzel is csodálatosan szép színt érhetünk el.
Tejszínvarázs
Az nem igazán mondható el erről a desszertről, hogy ne lenne kalóriadús. A számokat a krém garantálja, vagyis a benne rejlő megannyi tejszín, és annak szupermenő zsírtartalma. Biztosan ti is jártatok már úgy, hogy nem verődött fel a dobozból a tálba öntött habtejszínetek. Ha ehhez az epres palacsintához készítetek tölteléket, akkor a legzsírosabb tejszínt keressétek a boltok polcain, érdemes akár a piacra is lemenni érte, hogy a kistermelőit vegyétek. A mascarpone is full tejszín, így a krémesség tutifix. Ha érzésre, kóstolásra könnyedebbé tennétek, akkor reszeljetek bele citromhéjat. Ez csak érzéki csalódás lesz, de működik a csel!
Tudtad? Mascarponét házilag is tudsz készíteni zsíros tejszínből citromlé hozzáadásával, receptért katt ide!
Palacsintatészta
Tésztaarányok az eredeti szerint, állhatna itt ez is, de ugye mindenki másképp csinálja. Ebben az esetben két-két korog kerül egymás mellé úgy, mint amikor az általános iskolában a halmazokat tanultuk, jó példa, ugye? Feltekerni pedig buritosan kell, a hosszanti oldalakat először, aztán a rövid vége felől. Olyan kiadós lesz, hogy a lányok akár felezhetnek is valakivel. Ha elkészítés, tekerés után a hűtőbe tesszük, akkor sokkal szebben vágható.
Tipp: a palacsintát hűtsd teljesen ki, mielőtt krémmel töltenéd, különben a zsíros, tejszínes krém azonnal elolvad benne!
Eper vagy szamóca?
Ezekbe a red velvet palacsintákba magyar, veresi szamóca került, hát, fantasztikus is lett tőle! Ti bármilyen epernek tűnő gyümölccsel tölthetitek, fontos, hogy piros és jó édes, érett legyen. A nem agyoncukrozott, citromhéjtól illatozó, fanyar krém mellett az édes és egyben savas gyümölcs csodát művel.
Díszítés
Próbáljátok ki ezt a krémjében a tojásmentes tiramisùra hajazó, látványában red velvet palacsintát, amit aprított nyers pisztáciával szórtunk meg és pisztáciakrémmel locsoltunk. Ti mással is próbálkozhattok, például csokiforgáccsal és csokiöntettel, avagy liofilizált eperrel és eperszósszal. Friss eper viszont ne csak a palacsintacsigába kerüljön, a felszínen is mutatkozzon – vékony szeletekben, vagy negyedekben, esetleg egészben, ahogy gondoljátok. Mindenképpen tegyetek félre pár szemet belőle a tálaláshoz!
Fotók és recept: Bagdi Gréta
Epres red velvet palacsinta – a teljes receptet mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd tovább valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené!
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több szépség Grétitől: