Íme a trükk, ami egyben tartja a rántott sajtot sütés közben

Minden otthoni séfnek megvan a saját trükkje a sajtbundázásra, ám nem minden esetben működnek ezek megfelelően. Most mutatunk egy olyan technikát, amely sosem fog cserben hagyni.

Sok főzési baki történhet a konyhában, ám az egyik legnagyobb tragédia az az, amikor a kilyukadt paníron keresztül majdnem az összes felolvadt sajt a serpenyőbe folyik... Tudjuk, hogy egy ilyen élmény hosszú időre traumatizálni tudja az embert, de nem szabad feladni! Főleg, akkor, ha elsajátítod a most következő pofonegyszerű sajtbundázós trükköt!

Íme a trükk, ami egyben tartja a rántott sajtot sütés közben

Sokat nyom a latban a sajttípus és a panír

A rántott sajt elkészítéséhez érdemes keményebb állagú sajtot választani, illetve ajánlott nagyjából 1 cm vastagságú szeleteket vágni belőle. Ha ugyanis ennél nagyobb darabot panírozol be, akkor megkockáztatod, hogy belül nem olvad el a sajt. A rántott sajt egy másik fontos összetevője a panír, amelyhez klasszikusan liszt, egy csipet sóval elkevert tojás és zsemlemorzsa szükséges.

Az eddigiekkel valószínűleg te is tisztában voltál, ám a rántott sajt sikeressége abban rejlik, hogy a panírozás első két lépését meg kell duplázni. Így a sütés közben olvadó sajt garantáltan a helyén marad.

A folyamat tehát így zajlik: először lisztbe, tojásba, majd ismét lisztbe, tojásba kell mártani a sajtszeleteket, majd csak ezután jöhet a prézli. Akad egy másik sajtpanírozási technika is, amely szerint az utolsó két lépésnél kell a ráadás, így a sajt bundája még ropogósabb textúrájú lesz!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Forrásunk volt.


Még több konyhai tipp vár:

Címlapról ajánljuk

További cikkek