Zöldségek és gyümölcsök: mást sem hallunk, csak hogy együnk belőlük rengeteget, és mindenképpen nyersen, hogy minden jótékony hatásukat maximálisan ki tudjuk használni. Az Amerikai Rákkutató Intézet (AICR) listája most azt az 5 alapanyagot mutatja be, melyeket egy kiegyensúlyozott, tápanyagokban, rostokban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag étrendbe bevezetve, sokat tehetünk a rákbetegségek kialakulása ellen.
Kelkáposztapesztós lasagne
Múlt héten rendeltem kelkáposztát, hogy rakott kelt készítsek, aztán a csomagokat kipakolva szembesültem a ténnyel, valamit mellé nézhettem az online felületen, ugyanis két hatalmas fej ...
Zabkása skyrrel és chia maggal
A skyr egy jó választás azoknak, akik egészségesebben szeretnének étkezni. Zsírtartalma nincs, fehérje viszont sok van benne. Ebben a receptben ez csupa egészséges hozzávalóval egészül ...
Egyszerű almakompót
Bár egész évben kapható az alma, az igazi szezonja mégiscsak most, ősszel van. Befőzni is ilyenkor érdemes, akár lekvárnak, akár kompótnak-befőttnek készítenénk el. Most egy nagyon ...
Fontos: természetesen a tudatos életvitel és a rákmegelőző hatással rendelkező élelmiszerek fogyasztása mellett a rendszeres szűrővizsgálatokról se felejtkezzünk meg!
Kattints a galériára, és tudd meg, mely 5 alapanyag az, ami rákmegelőző hatással is bír!
5 alapanyag, amiből jobb, ha sokat eszel, mert rákmegelőző hatású
ALMA
A régi mondás, miszerint napi egy alma az orvost távol tartja, úgy tűnik, kicsit sem alaptalan: élelmi rostjai és polifenolvegyületei a bélmikrobákkal társulva olyan környezetet teremtenek, amely csökkentheti a rák kialakulásának kockázatát.
Sőt, tudományos vizsgálatok alapján az alma rendszeres fogyasztása segíthet az emlőrák elkerülésében is.
ÁFONYA
Rendszeres fogyasztása növeli az antioxidánsok aktivitását a vérben, sőt, a DNS-károsodás megelőzését is lehetővé teszi. Számos fitokémiai anyagot és tápanyagot tartalmaz, és csordultig van antioxidánssal.
Bár további kutatások szükségesek ahhoz, hogy az áfonya rákkutatás területén betöltött szerepét megértsük, az azonban biztosnak tűnik, hogy az áfonyának mindenképpen helye van a rák kialakulásának kockázatát csökkentő étrendekben.
KELKÁPOSZTA
Nem véletlenül lett kikiáltva pár éve superfoodnak a kale, azaz a fodros kel, de nyugalom, a mi kelkáposztánknak sincs szégyellnivalója. A sötétzöld leveles zöldségekben található karotinoidok ugyanis antioxidánsként hatnak, és fokozzák a test saját védekezőképességét. Sőt, a kelkáposztában levő C-vitamin is erős antioxidáns, és megakadályozza a rákkeltő anyagok képződését.
KÁVÉ
Igaz, hogy a kávéfogyasztással kapcsolatosan keringenek érvek és ellenérvek is, sőt, vannak hangok, melyek szerint rákot is okozhat, az Amerikai Rákkutató Intézet (AICR) azonban a kávéfogyasztás mellett érvel. Hogy miért? Mert csökkenti az endometrium- és májrák kockázatát. A koffeinmentes kávéban, bár a koffeinszint alacsonyabb, így a fenolsavtartalom is kissé alacsonyabb lehet, a jótékony fitokémiai anyagok továbbra is megtalálhatók.
Még több életmódcikk itt: