Fedezd fel a Pozsonyi út legkülönlegesebb éttermeit, kávézóit – erre a térképre szükséged lesz

Szuper térkép segít eligazodni titeket a Pozsonyi út legizgalmasabb éttermei és újhullámos kávézói között. Szerezzétek be mihamarabb!

A Pozsonyi út mindig is különleges helynek számított Budapesten. Ebből a felbuzdulásból egy kedves kis térkép született, ami Újlipócia gyöngyszemét hivatott bemutatni ínyenc szemmel. A Pozsonyi úti gasztrotérképre 12 gondosan kiválasztott hely került fel a Sarki Fűszeres ajánlásával, ami útvezetőül szolgál az éhes hasaknak, az újhullámos kávé szerelmeseinek, de azoknak is, akik elmerülnének a város legjobb brunch-helyeiben.

Pozsonyi úti gasztrotérkép

Folyamatosan új helyek nyílnak, míg mások bezárnak, és születik a helyükön valami más. A Pozsonyi úton régóta jelenlevő minőségi gasztrohelyek, kávézók, pékségek összefogását szeretné elindítani a Sarki Fűszeres. Egy platformot, ahol a vendéglátó egységek megoszthatják egymással a tapasztalataikat, tanulhatnak egymástól, vagy csak segíthetik egymást, ha az élet úgy hozza.

Így született meg első lépésként a pozsonyi úti gasztrotérkép.

A térkép szerkesztői mindenre gondoltak, hiszen olyan fontos információk is olvashatóak helyekre lebontva, minthogy hol lehet laktózmentes, gluténmentes, vegán ételeket fogyasztani, vagy hová térhetünk be a házi kedvencekkel vagy éppen a lurkókkal. Ikonok jelzik a gasztrohelyek specifikusságait, illetve a tájékozódást segíti, hogy minden helynél megjelenítésre került az is, hány sarokra található a Sarki Fűszerestől.

A térkép beszerezhető a Sarki Fűszeresben

ÉPÍTÉSZET A POZSONYI ÚTON

A térkép célja a „finom” helyek ajánlásán túl az, hogy kicsit elrévedjünk a múltban, rácsodálkozzunk a történelemre, és becsüljük a jelent. Éppen ezért, a térképre egy izgalmas plusz kihajtogatható réteg került, ami a Pozsonyi út 200 évvel ezelőtti múltját jeleníti meg másodpercek leforgása alatt.

Hogyan nézett ki a Pozsonyi út az 1840-es években?

Sehogy, mivel még nem létezett. Egy Duna-parti gát volt a helyén, ami kordában tartotta a Dunát. Majd fokozatosan kialakult egy város a városban, a Pozsonyi út. Lokálpatrióták lakta vidék, ahol a brunch és az újhullámos kávé illata indítja a reggelt, és ismerős arcok mosolyognak vissza a szomszéd asztalnál.

Első felvonás: grund. Második felvonás: teniszpálya. Harmadik felvonás: modern, lapos, napfényes bérház.  A városépítés csodálatos színjátéka itt játszódik le előttünk.

/Rónai Mihály András: New Leopoldsville: A legfiatalabb magyar város csodája. Pesti napló 1935. július/

Ahol malmok, gyárak, fűrésztelepek vagy épp a hírhedt Suhajda-nyomortelep terült el a századfordulón, ott évtizedek leforgása alatt egy modern városrész született meg. Itt nőnek a város legfotogénebb modern lépcsőházai, és ha résen vagy, mágikus apró részletek ragadnak magukkal minden egyes sarkon.

A koncepció megalkotója Molnár Fruzsi szabadúszó kreatív, a grafika pedig Felső Boróka grafikus munkáját dicséri. A megrendelő maga a Sarki Fűszeres. Kockázatok és mellékhatások nincsenek, a legújabb brunch-felhozatalról kérdezd legközelebbi ínyenc vendéglátó egységedet, vagy engedd, hogy reggeli- és ebédidőben házi kedvenced szimata vezesse az utadon.

A térkép beszerezhető a Sarki Fűszeresben egymagában, vagy egy kézműves termékekkel megrakott gasztrocsomagba rejtve.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek