A szobanövények mindig, minden körülmények között boldogságot hoznak otthonunkba, és általában minél több van belőlük, annál jobb érzés hazaérni hozzájuk. Na de mi van, ha nincs helyünk otthon, mert picike lakásban élünk? Akkor se gondoljuk, hogy le kell mondanunk a növényekről, nem-nem, semmiképp! Válasszunk apróbb, kevés helyet foglaló egyedeket, melyek cukiságukkal és esztétikumukkal kompenzálják apró méretüket.
Az alábbi, kicsit sem átlagos szobanövényeket teheted kaspókba a polcra, az ablakba, a párkányra, csüngő függőkaspóba, mindegyik megoldás fantasztikus lesz!
A 6 legcukibb picike szobanövény picike lakásba
Párnafű
A párnafű a csalánfélék családjába tartozó szívós évelő, amit langyos vízzel érdemes öntözni, és oda kell figyelni a földjére is. Már a neve is kedves, hát még a kinézete! Tartsd nedvesen a talajt és, ha esővizet használsz légy óvatos, mert savas lehet! Gyerekszobába is rakhatod, nem mérgező. Párát, szűrt fényt kedvelő növény, mely terráriumban, floráriumban is gyönyörű.
Gyöngyfüzér / Borsóka
Az apró, zöldborsószerű levelekkel büszkélkedő pozsgás egyedi megjelenést kölcsönöz lakásodnak. A bájos kis növény Délnyugat-Afrikában őshonos, és kiváló példa arra, hogyan képes egy növény még a legmostohább körülményekhez is alkalmazkodni. Csüngő mivoltának köszönhetően alkalmas arra, hogy függő kaspóban is tarthassuk. A szűrt fényt, a meleg helyiségeket kedveli, kevés vízzel, hiszen pozsgás növény, azaz a leveleiben tárolja a nedvességet. Mérgező növény!
Madársóska
Különleges, erősen „fotofil” növény, ami azt jelenti, hogy fény hatására nemcsak virágait nyitja ki és zárja be, hanem leveleit is. Éjjel a szépen összehajtott Oxalis triangularis kis lila pillangók halmazának tűnik, amelyek aztán szélesre nyílnak a reggeli fény felé. Leveleinek élénk lila színe és formája miatt csak imádni lehet. Az öntözés során kerüld a pangó vizet, mérsékelten öntözd, télen pedig még annál is ritkábban.
Vénusz légycsapója
Húsevő növény, mely nemcsak várja a levelei közé tévedő rovarokat, hanem oda is csalja őket vonzó illattal és nektárral. Amikor az áldozat megérinti a levelek belsejében található érzékelő szőröket, a levelek szélén sorakozó tüskék összezárulnak, és az emésztőnedvek megkezdik a munkát. Néhány nap múlva, az emésztés befejeztével, a levelek újra kinyílnak, és ismét kezdődik a vadászat. Kedveli a párás, nedves viszonyokat, különösen, ha ehhez fény és meleg is társul.
Csüngő varjúháj
A növény, melyet érdekes hajtásai miatt majomfaroknak vagy szamárfaroknak is neveznek. Imádni való külsejű, pici méretű szukkulens, azaz pozsgás növény. Díszítő értékét a kis, húsos levelekkel borított, hajfonatszerű hajtásai adják. Mindig csak akkor öntözzük, amikor földje már kezd kiszáradni. Törpe és óriás változata is van.
Szakállbromélia
Gyökér nélküli növény, levelei pici cérnaszálakra emlékeztetnek. Légi növénynek is nevezik, természetes élőhelyein a tápanyagot és a vizet a légkörből és az esővízből nyeri a levelein található pikkelyek segítségével. Vékony levelei színe nedvesen még zöld, majd száradás után ezüstös-bársonyos tónusúak. Ne öntözd túl, sőt, inkább ritkán, és azt is állott vízzel vagy esővízzel, mert elrohadhat.
Még több növény erre: