India nagyon híres a vegetáriánus és növényi alapú ételeiről: nem csoda, hiszen a lakosság jelentős része ilyen étrendet követ. Ezt az indiai tofus fogást egy eredetileg sajttal készülő verzióból alakítottuk át, hogy azok is élvezhessék, akik nem fogyasztanak tejterméket. Amilyen lenyűgöző a végeredmény, annyira könnyű összedobni, akár utolsó pillanatos ebéd vagy vacsora is lehet ez az indiai tofus fogás.
Az indiai zöld ételekről
De hogy mit is takar a palak szó az étel nevében? Nos, az indiai konyha előszeretettel használ mindenféle zöld leveles zöldségeket. Ezek lehetnek egészen egzotikusak és számunkra ismeretlenek, mint például a görögszéna, szareptai mustárlevél és társaik.
De olyan jól ismert zöldségekkel is dolgoznak, mint a spenót. És itt válik el a két kategória: a palak azokra az ételekre utal, amelyek csak spenóttal készülnek, míg a saag nevű fogások a fent említett zöld levelek keverékét használják.
Sajt helyett tofuval
A recept alapját a palak paneer nevet viselő, tradicionális étel adja. A paneer tulajdonképpen egy gyors tejsajt, amit Indiában gyakran használnak alapanyagként.
A tofu azért kiváló helyettesítője itt a sajtnak, mert színben, kinézetben és állagban is hasonlít rá. A paneer kissé gumis, rágós textúrája visszaköszön ebben a vegán verzióban is.
Néhány trükk és jó tanács
Ugyan ilyenkor tavasszal könnyebben kaphatunk friss spenótot, egész évben elkészíthetjük ezt az ételt, mert a mirelit zöldséggel is ugyanolyan finom lesz.
Érdemes a tofut használat előtt „préselni”. Ez annyit takar, hogy egy súlyt ráhelyezve, kinyomjuk belőle az összes maradék nedvességet, így jobban tartja majd a formáját.
Helyezzük a tofut félbe vágva két papírtörlő közé, majd tegyünk rá egy nehezebb vágódeszkát. Hagyjuk így állni fél órát és már kész is.
Garam masala fűszerkeveréket még a nagyobb boltok polcain is ritkán találni. Azonban mi sem egyszerűbb, mint otthon összekeverni magunknak, hiszen a benne lévő fűszerek egyenként elérhetők.
Majdnem minden indiai étel fokhagymával és gyömbérrel indul. Ezeknél a legfontosabb, hogy tényleg egészen apróra vágjuk őket. Még egyszerűbb persze, ha lereszelve készítjük elő.
A teljes receptet itt találod, mentsd el kedvenceid közé, vagy küldd el valakinek, aki szerinted szívesen elkészítené.
Elindult a Nagy Tavaszi Receptversenyünk, melyen minden receptbeküldő nyer!
Lássa és tesztelje a te főztödet az egész ország! 2021. április 26. és május 23. között töltsd fel a kedvenc tavaszi fogásod receptjét az egyszerűsített receptfeltöltés segítségével, és Nosaltys vászontáskával jutalmazunk – további nyeremények is várnak!
Nézd meg a részleteket, hogy te is részese lehess a kikeleti megújulásnak!
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Még több izgalmas vegán recept és cikk: