A tejhabosítók, olyan zseniális találmányok, amiknek köszönhetően búcsút inthetünk az unalmas kávéknak, helyette pedig a finomabbnál finomabb cappuccinókat vagy latte macchiatókat kortyolgathatjuk. A mennyei kávéalkotások mellett, azonban nem feledkezhetünk meg a tejhabosítók tisztításáról sem. Ez egy kellemetlen és időigényes procedúra, hiszen a nagyobb tejhabosítók alkatrészei sok esetben nem moshatók a mosogatógépben, így ezeket kézzel kell megtisztítani. Ha egy kisebb kézi tejhabosítót használsz, akkor természetesen a tisztítás is egyszerűbb lesz. Mutatjuk is!
Nézd meg a galériában, hogy miként kell megtisztítani a tejhabosítót
1. lépés: Tisztítsd meg a fedelet
Kezdjük azzal hogy az összes eltávolítható alkatrészt szétszereljük. Vegyük le a tejhabosító fedelét, és távolítsuk el a gumitömítést, mert a tej hajlamos a gumi alá kerülni, ez pedig savanyú tejet eredményezhet. Mivel a tejhabosító talpa és kancsója nem mosható mosogatógépben, így ezeket kézzel kell elmosnod.
2. lépés: Tisztítsd meg a kisebb alkatrészeket
Vedd kézbe a kis, eltávolítható alkatrészeket (például a fedelet, a gumitömítést, a habverőt stb.), és merítsd őket meleg, szappanos vízbe. Hagyd őket a vízben egy-két percig, majd egy szivacs segítségével jól mosd meg őket. Ügyelj arra, hogy ne sértsd meg a tejhabosítót tisztítás közben, mert meglehetősen törékenyek.
4. lépés: Így távolítsd el a tejmaradékot
A tejmaradványok eltávolításához önts egy kevés meleg vizet a habosító kancsójába, és hagyd benne ázni körülbelül 10 percig. Ezután egy szivaccsal jól töröld át. Ha még mindig nem sikerült eltávolítani a tejmaradványokat, akkor használj egy fa/műanyag spatulát, amivel lekapargatod a megszáradt tejet. Ne használj fém kanalat, mert az összekarcolhatja a kancsó alját. Az esetleges vízkőlerakódások ellen készíts egy keveréket citromléből és ecetből. Öntsd a folyadékot a kancsóba, és hagyd benne állni egy-két órán át, majd öblítsd ki sima vízzel.
Ezek a tippek is érdekelhetnek: