Nem túl meglepő, de mint mindent, a takarítást is lehet jól és rosszul csinálni. Tény, hogy bizonyos íratlan szabályokat mindenki lebegtet maga előtt, melyeket sokszor anyunktól, nagyinktól örökölve szajkózunk és követünk, és ezekben ritkán van hiba, de semmi sem kizárt: lehetséges, hogy bevett takarítási szokásink között akad olyan is, ami tévhitre alapul, vagy teljesen felesleges?
Lássunk 6 takarítási mítoszt, amelyet jobb, ha elfelejtesz! Katt a képre!
6 takarítási mítosz, melynek semmi értelme nincs
Órakig, sőt napokig áztatsz
A legcsúnyább edényt napokig kerülgetitek a konyhában, mert valaki mosogatás végén beáztatta, hadd ázzon...ismerős? A lustaságon túl ennek oka általában az, hogy 100%-osan fellazuljon minden szennyeződés, de ez, úgy tűnik, netto hülyeség: a piszkos edényeket elég csupán 5 percre forró, mosogatószeres vízbe áztatni! Nyáron főleg kerüld az áztatást, mert a rovarokat is odavonzhatja, és a levegőt is párásítja.
Csak "zöld" termékeket használsz
Attól még, mert egy termék "zöld", címkét kap, nem biztos, hogy nem tartalmaz veszélyes anyagokat – lehet, hogy „csak" újrafelhasználható a flakonja, vagy újrahasznosított műanyagból van, illetve olyan eljárással készült. stb. Mindig nézd meg az összetevők listáját!
Halmozod a vegyszereket
A kevesebb több, mondják, és úgy tűnik, ez a vegyszerek számára is igaz lehet. Egyáltalán nem kötelező minden problémára és helyiségre másik kemikáliát bevetni, mert allergiás reakciót is kiválthat a sok idegen anyag, emellett szennyezed velük a levegőt és a vizeket, sőt, lerakódások maradhatnak utánuk, amelyek több szennyeződést vonzhatnak magukhoz. Elég 1-2 általánosabb szer, hidd el! Ja, és az ecet.
Még több otthontipp itt: