Valljuk be: a takarítás – és ezen belül is a konyhatakarítás – nem tartozik sokunk kedvenc feladatai közé. Ám minél többet van használatban ez a helyiség, annál több időt és energiát kell fordítanunk arra, hogy rendben legyen. Az alábbi tippekkel logikusan és könnyedén megúszhatjuk a konyhatakarítást!
Ezeket a takarítási tippeket neked is ismerned kéne
Tervezés: Ha előre gondolkodunk, azzal sok bosszúságtól – és takarítástól – megkímélhetjük magunkat. Vegyünk néhány példát! Ha tudjuk, hogy olyasmit sütünk – például szaftos húsokat –, ami biztosan otthagyná a nyomát a sütő oldalán, akkor készüljünk fel! Használjunk olyan edényt, aminek teteje van, és arra is figyeljünk, hogy megfelelő méretűt használjunk – így megakadályozva, hogy a szaft kifolyjon. Ha pedig, tegyük fel, halat készítünk, aminek később nehéz megszabadulni a jellegzetes szagától, használjunk már a készítés során citromot és sót! Tegyünk ezekből a vágódeszkára, a kezeinkre és a kések nyelére is, így később nem kell annyit bajlódnunk a szellőztetéssel.
Kihasznált idő: Ha egyszer kipróbáljuk, meg fogunk lepődni, mennyi mindent el lehet végezni, amíg a konyhában várakozunk! Lehet, hogy csak a tészta vizének felforrásáig van időnk, de addig kipakolhatjuk a mosogatógépet, eltehetjük a fűszereket, amelyekre már nem lesz szükségünk és letörölhetjük a pultokat.
Komposzttál: Főzés közben a legtöbben egész egyszerűen csak a pultra dobják a különböző szárakat, héjakat és torzsákat. Ez viszont nem éppen a legjobb taktika, hiszen ezek képesek koszossá, ragadóssá tenni a felületeket. Éppen ezért érdemes egy tálat tartani a kezünk ügyében, amelyben gyűjthetjük ezeket, majd dolgunk végeztével egyszerűen kiüríthetjük.
Szerző: Szabó Anna
Ezeket a takarítási tanácsokat is fogadd meg: