Mivel a konyhai elszívó nemcsak a főzés alatti szagokat vezeti el, hanem a kicsapódó zsírokat is raktározza, így egészen komoly mennyiségű zsírral szembesülhetünk az elszívó felnyitásakor. Érdemes tisztában lenni, mit bír el az elszívónk anyagától függően, és ne használjunk maró hatású szereket. Amit viszont mindenképp készítsünk be a konyhai elszívó megtisztításához, az egy szivacs, rongy és fogkefe.
Kattints a galériára a konyhai elszívó tisztításának módszereiért!
1. Mosószappan
Hatékony megoldást jelent a mosószappan bevetése, ráadásul különösebb erőlködéssel sem jár. A relatíve olcsó mosószappant áztasd 3 liter vízbe, majd az elszívó rácsát tedd bele 20-30 percre. Ugyanebbe a vízbe márts bele egy szivacsot és töröld át vele az elszívót belülről, majd egy ronggyal szárazra. A végeredmény láttán biztosan elégedett leszel!
2. Hideg zsíroldó
A zsír eltávolításánál kézenfekvő zsíroldóért nyúlni, azonban a nemesfém felületeket könnyen megmarhatja. Ezért mindenképp végezz egy rejtett felületen próbát, nehogy teljesen tönkremenjen az elszívód. Ha viszont bírja, akkor nincs más dolgod, mint a rácsot lefújni vele, majd hagyni állni.
3. Citrom
A citrom kellemes illata miatt egyébként is gyakran használt a tisztítószerek körében. Ha te is szereted az illatát, akkor készíts házi zsíroldót belőle, olyan módon, hogy 8-10 citrom héját egy üvegben gyűjtve oldatot készítesz. Ha megvan a kellő mennysiégű citromhéj, akkor töltsd tele ecettel az üveget. Ezt érleld 12 napig, majd szűrd le az oldatot, öntsd át fújós flakonba, higítsd vízzel és már használhatod is.
5. Szódabikarbóna
A mindig mindenre megoldást jelentő szódabikarbóna természetesen nem maradhat ki a konyhai elszívó megtisztításából sem. 2 evőkanál szódabikarbónához adj hozzá 1-2 evőkanál vizet, az így kapott masszát kend rá a kritikus részekre, hagyd amíg rászárad, majd vizes szivaccsal óvatosan távolítsd el.
További hasznos cikkek takarításhoz: