Ha saját kezű lakberendezésre adjuk a fejünket, akkor a megvalósításhoz csak egy tökéletes menetrendre van szükségünk. Íme!
1.) Képzeljük el
Kérdezd meg magadtól, hogy milyen hangulatot és érzéseket vársz a szobától, és hagyd, hogy a képzeleted vezessen a tökéletes színek, az anyagok, a bútorválasztás és a dekoráció felé. Ha lakberendezésről van szó, összpontosíts a hangulatra, ne egy adott stílusirányzatra.
2.) Inspirálódjunk
Szemezd át kedvenc közösségimédia-csatornáidat, magazinjaidat, könyveidet és honlapjaidat. Képzeld el azokat a helyeket, ahová szívesen elmenekülnél.
3.) Maradj reális
Ahelyett, hogy elérhetetlen álmokat kergetnél, inkább a mostani életvitelednek megfelelően tervezd meg az átalakítást. Például, ha gyerekeid vagy háziállataid vannak, válassz olyan kárpitokat és bútorokat, amik bírják a gyűrődést.
4.) Felejtsd el
Válj meg mindentől, ami elromlott, haszontalan, amihez nem kötnek érzelmek, és ami nem képez számodra értéket.
5.) Pénzügyek
Mielőtt bármit vásárolnál, készíts egy reális költségvetést, és priorizáld a kiadások fontossági sorrendjét.
6.) Tervezd meg
Ha alaprajzot szeretnél készíteni, rengeteg ingyenes online tervező és lakberendezési szoftver áll rendelkezésedre. Vázold fel a terveidet egy papírra, vagy jelöld meg a bútorok számára kijelölt helyet, hogy el tudd képzelni a méretarányokat és a szabad teret.
7.) Döntse el a színpalettát
A megfontoltság segít a minél szebb összkép kialakításában. A semleges színű helyiségek cserélhető kiegészítőkkel még bármikor színesebbé tehetők. Az alapszínekhez válassz még három kiegészítő árnyalatot, hogy ne legyen túl egysíkú a látvány.
8.) Sorrend
Amikor gyakorlatban is belevágsz a munkálatokba, lehetőleg a padlóval kezdd. Utána jöhet a fal, majd a többi lépés. Magadnak csinálsz plusz munkát, ha nem állítasz fel egy jó sorrendet.
9.) Alapdarabok
Összpontosíts egy nagyobb, költségesebb bútordarabra, ami köré megtervezed a helyiséget. Ez segít abban, hogy minőségi kiegészítőket válassz, és reális költségvetéssel kalkulálj a továbbiakban.
10.) Textilek
A következő lépésben válaszd ki a szőnyegeket, függönyöket és textíliákat, dekorációs elemeket, az ágyneműt és a párnákat.
Ezek kiegészítik az alapdarabokat, és színt, érdekességet csempésznek az összképbe.
11.) Világítás
Használd ki a nappali a természetes fényt, de adjunk hozzá több opciót estére a funkcionális világítástól kezdve a meleg fényű asztali lámpákon át a dekorációként (is) funkcionáló világítótestekig.
+1.) Bónusz
Már csak azokra a plusz dolgokra van szükséged, amik a legotthonosabbá teszik a teret: pakold ki az emlékeidet, és válassz olyan dekorációs elemeket, amik illenek a végeredményhez, és igazán hangulatossá varázsolják a helyiséget.
Lakberendezésről itt keresgélj: