12 ügyes-okos lépést mutatunk a tökéletes otthonért

Lehet, hogy nem akarjuk lakberendezőre költeni a pénzünket, vagy egyszerűen csak szeretnénk saját magunk valóra váltani az elképzeléseinket – mindegy, hiszen a belsőépítészet inkább művészet, mint tudomány, és nem határozzák meg szigorú szabályok.

Ha saját kezű lakberendezésre adjuk a fejünket, akkor a megvalósításhoz csak egy tökéletes menetrendre van szükségünk. Íme!

1.) Képzeljük el
Kérdezd meg magadtól, hogy milyen hangulatot és érzéseket vársz a szobától, és hagyd, hogy a képzeleted vezessen a tökéletes színek, az anyagok, a bútorválasztás és a dekoráció felé. Ha lakberendezésről van szó, összpontosíts a hangulatra, ne egy adott stílusirányzatra.

Kérdezd meg magadtól, hogy milyen hangulatot és érzéseket vársz a szobától

2.) Inspirálódjunk
Szemezd át kedvenc közösségimédia-csatornáidat, magazinjaidat, könyveidet és honlapjaidat. Képzeld el azokat a helyeket, ahová szívesen elmenekülnél.

3.) Maradj reális
Ahelyett, hogy elérhetetlen álmokat kergetnél, inkább a mostani életvitelednek megfelelően tervezd meg az átalakítást. Például, ha gyerekeid vagy háziállataid vannak, válassz olyan kárpitokat és bútorokat, amik bírják a gyűrődést.

Ha gyerekeid vagy háziállataid vannak, válassz olyan bútorokat, amik bírják a gyűrődést

4.) Felejtsd el
Válj meg mindentől, ami elromlott, haszontalan, amihez nem kötnek érzelmek, és ami nem képez számodra értéket.

5.) Pénzügyek
Mielőtt bármit vásárolnál, készíts egy reális költségvetést, és priorizáld a kiadások fontossági sorrendjét.

6.) Tervezd meg
Ha alaprajzot szeretnél készíteni, rengeteg ingyenes online tervező és lakberendezési szoftver áll rendelkezésedre. Vázold fel a terveidet egy papírra, vagy jelöld meg a bútorok számára kijelölt helyet, hogy el tudd képzelni a méretarányokat és a szabad teret.

7.) Döntse el a színpalettát
A megfontoltság segít a minél szebb összkép kialakításában. A semleges színű helyiségek cserélhető kiegészítőkkel még bármikor színesebbé tehetők. Az alapszínekhez válassz még három kiegészítő árnyalatot, hogy ne legyen túl egysíkú a látvány.

8.) Sorrend
Amikor gyakorlatban is belevágsz a munkálatokba, lehetőleg a padlóval kezdd. Utána jöhet a fal, majd a többi lépés. Magadnak csinálsz plusz munkát, ha nem állítasz fel egy jó sorrendet.

9.) Alapdarabok

Összpontosíts egy nagyobb, költségesebb bútordarabra, ami köré megtervezed a helyiséget. Ez segít abban, hogy minőségi kiegészítőket válassz, és reális költségvetéssel kalkulálj a továbbiakban.

10.) Textilek

A következő lépésben válaszd ki a szőnyegeket, függönyöket és textíliákat, dekorációs elemeket, az ágyneműt és a párnákat.


Ezek kiegészítik az alapdarabokat, és színt, érdekességet csempésznek az összképbe.

11.) Világítás
Használd ki a nappali a természetes fényt, de adjunk hozzá több opciót estére a funkcionális világítástól kezdve a meleg fényű asztali lámpákon át a dekorációként (is) funkcionáló világítótestekig.

Nagy ablak, lámpákkal karöltve

+1.) Bónusz
Már csak azokra a plusz dolgokra van szükséged, amik a legotthonosabbá teszik a teret: pakold ki az emlékeidet, és válassz olyan dekorációs elemeket, amik illenek a végeredményhez, és igazán hangulatossá varázsolják a helyiséget.

Forrásunk volt: via és via


Lakberendezésről itt keresgélj:

Címlapról ajánljuk

További cikkek