Két kifejezés: környezettudatosság és megújuló energiaforrások, melyek hallatán ma már nem csak egy tudományos ismeretterjesztő filmre gondolunk. Te magad vagy a jövőd kovácsa. Előbb-utóbb benned is megfogalmazódik, hogyan teheted energetikailag hatékonnyá lakásodat. Az új berendezésekkel ugyanis nemcsak energiát spórolsz meg, de a havi számláid is csökkennek majd.
Egy ilyen nagy beruházásra nem könnyen szánjuk rá magunkat. Sőt, lehet, hogy csak dédelgetjük a gondolatot, mondván: úgysincs annyi pénzünk, hogy megvalósítsuk. De ez az a befektetés, ami hosszútávon megéri, és még hitelt is vehetsz fel rá!
Ne csak álmodozz róla!
Valósítsd meg álmaid energiahatékony házát. A 0%-os hitel valóban létezik, igényeld meg! Ha most vennéd fel, akkor itt találsz hozzá információkat!
Így takarékoskodj a konyhapénzzel
Egy gondos háziasszony mindenre figyel. A hitelfelvétel után jól átgondolja, hogyan vezesse a háztartását. Amennyiben elhatároztad magad és belevágsz az újításba, adunk neked egy-két takarékossági tippet a havi törlesztések mellé:
- Fizesd be a havi számláidat és a hiteltörlesztő részleted, amint megkaptad a fizetésed, hogy lásd, mennyi pénzzel kalkulálhatsz a hónapban.
- Készíts egy heti menüt, ami alapján megírhatod a vásárlólistát, így csak azokat a dolgokat vásárold meg, amelyekre tényleg szükséged van. Maximum a tejért és a kenyérért kell leszaladnod pár naponta.
- Amit lehet, vásárold meg a piacon a kistermelőktől olcsóbban, mint a nagyáruházakban.
- Ne vigyél magaddal több pénzt, mint amennyit el szeretnél költeni. Ha egyszerre egy nagyobb összeget veszel ki a bankból, akkor jobban be tudod osztani, mintha mindenhol kártyával fizetnél.
- Ha minden vásárlás után elteszed a megmaradt aprópénzeket, akkor máris megvan a heti 2-3 alkalmas, tejes-kenyeres bevásárlás keretösszege.
- A megmaradt kenyeret szeleteld fel, és enyhén pirítsd meg, így csomagold vissza, ha már nem forró. Ezzel a módszerrel hosszabban eltartható. Amikor nagyobb adag marad, akkor pedig tedd a fagyasztóba.
- Hónap elején főzz nagyobb adagokat egyszerre, és kiporciózva tedd a fagyasztóba az ételt. Ha hónap végén megszorulsz, akkor is lesz mit enned.
- Nem kell mindig hús. A sok drága húsos étel helyett készíts hetente többször zöldséges ételeket, ezt megköszöni a pénztárcád és a pocakod is.
- A kefirt, vajat, mascarponét te is el tudod készíteni a konyhában, nem feltétlenül kell megvásárolnod őket a boltban. Keress receptet hozzá a Nosaltyn, jó kísérletezést hozzá!
- A mosogatószert, az öblítőt és más vegyszereket, amelyek erre alkalmasak, lazítsd fel vízzel, hosszabbítsd meg a használati idejüket.
Az MFB Lakossági hitelprogramról még több információt itt találsz!