Azzal kapcsolatban már adtunk tippeket, miket érdemes mindenképpen kipróbálni Londonban, még akkor is, ha szorít az idő. Ezúttal arra koncentráltunk, hol érdemes enni, ha kicsit több időnk van a városban csatangolni, ugyanakkor nem feltétlenül szeretnénk teljesen kiüríteni a malacperselyt.
Ha szombat, akkor irány a Portobello Road
Notting Hill felső-középosztálybeli, pasztellszínű sorházai kihagyhatatlan élmény egy picit hosszabb londoni kiránduláson, szombaton viszont kimondottan kötelező program. Ilyenkor ugyanis piacnap van, és zsúfolásig telik a Portobello Road, ahol a legcsodálatosabb kacatokat találjuk. És hogy miért fontos ez gasztroszempontból? Hát mert saját kajás keresztutcája van a piacnak, ahol szinte minden nemzet gasztronómiája képviselteti magát, és ahol 5-7 fontból (1700-3000 ft) már iszonyat jókat lehet enni.
A múzeumok messze nem csak kultúrát rejtenek
Londonban a múzeumok nem csak ingyenesek és elképesztően gazdag a gyűjteményük, de a múzeumkultúra is teljesen más, mint nálunk. A gigászi méretű tárlatok ugyanis tényleg arra vannak kitalálva, hogy egy egész napot ott töltsön az ember, akár egyenruhás kisiskolás, akár szuperlaza brit nyugdíjas az illető. Az infrastruktúra pedig tökéletesen alkalmazkodik ehhez: mindenhol remek kávézók és éttermek várják a látogatót, kifejezetten normális árakkal és minőséggel.A Tate Modernben például londoni tartózkodásunk egyik legjobb kávéját ittuk.
A söröm nélkül sehova
Nincs Anglia pub nélkül, az egyszer biztos. Bár kocsmának szoktuk fordítani, kár lenne összemosni a pubokat a nálunk megszokott vendéglátóipari egységekkel.
A pub szó a public house, vagyis „nyilvános ház” rövidítése, ennek megfelelően pedig évszázadok óta a szociális érintkezés egyik legfőbb helyszíne.
Alkohol szempontjából nem olcsók ugyan, de ha nem akarjuk szétcsapni magunkat, akkor igazán belefér: egy pohár sör és egy klasszikus angol sörkorcsolya kijön 5 fontból, a helyiek jókedvével feltüzelt hangulat pedig mindent megér.
Derítsd fel Chinatown-t!
London igazi színfoltja a színháznegyed szomszédságában meghúzódó Kínai negyed, tele kis boltokkal, delikáteszekkel, és legfőképpen éttermekkel. Ne hagyjuk, hogy a fényképes étlapok elriasszanak: a hangulat nagyszerű, a választék hatalmas, és laktató adagokat adnak. Ha pedig már arra járunk, mindenképpen hagyjunk helyet a desszertnek, hiszen itt található az egyik első bubblewrapot kínáló hely is. A picurka üzlet előtt persze annak rendje-módja szerint még este 10-kor is sor áll, de a kiszolgálás gyors, szóval nem kell megijedni.
A legolcsóbb megoldás: "meal deal"
Messze a legpénztárcabarátabb opció a "meal deal", amit szó szerint minden londoni boltban megtalálunk. Jellemzően 3 fontba (1000 forint) kerül, és egy szendvicsből/wrapből/salátából, egy üdítőből és egy nassolnivalóból (csoki, gyümölcs, de leginkább egyadagos chips) áll. Ára mellett másik nagy előnye a mobilitásban rejlik: vigyük magunkkal a legközelebbi parkba, és fogyasszuk el ott, sokkal hangulatosabb lesz, mint bármelyik puccos étterem.
+ 1 tipp: vegán fish&chips (igen, tényleg!)
A Sutton&Sons meglehetősen egyedi dolgot művel a banánvirágból készített bundázott halalternatívával. Külsőre egészen megtévesztő a látvány, beleharapva csirkének néz ki, közben pedig teljesen egyedi ízvilággal szembesül, aki megkóstolja.