5 tutibiztos tipp, hogy ne spricceljen rád az olaj hússütés közben

Szívesen kisütnél gyorsan pár csirkemellcsíkot vagy szűzérmét, de attól rettegsz, hogy a serpenyőben fortyogó olaj ráspriccel a csupasz karodra? Íme néhány megoldás, amivel elkerülheted az apró, de bosszantó konyhai balesetet.

A húsok serpenyőben való sütése bár gyorsan kivitelezhető, van egy problémaforrás, amit csak nagyon nehezen lehet kikerülni, ez pedig nem más, mint a forró, fröcsögő olaj. Hiába igyekszel éppen csak annyira felmelegíteni az olajat, hogy abban szépen, csendben süljön a készülő étel, az olaj, mint egy kiszámíthatatlan tűzhányó, a szélrózsa minden irányába elkezd fröcskölni.

Vajon milyen trükkökkel védekeznek a profik az olajspriccelés ellen? Nézzünk pár hasznos megoldást!

1. A jól választott edény csodákra képes

Akár bő olajban sütünk ki rántott húst, akár csak kevés olajban pirítunk zöldséget vagy csirkemellet, érdemes magasabb falú edényt választanunk, ezzel ugyanis elkerülhetjük, hogy a kifröccsenő olaj éppen a mi kezünkön vagy főzőlapunkon landoljunk (Ó, de bosszantó hosszú percekig takarítani az olaj áztatta főzőlapot!)

2. Só

Ki gondolná, hogy a legalapvetőbb konyhai alapanyag segíthet meggátolni az olajfröcskölést? Mielőtt az olajat felraknád a tűzre, szórj bele egy csipetnyi sót. A só segít némi nedvességet felszívni a húsból és a zöldségekből is.

3. Alapos törölgetés

Amennyire csak lehet, sütés előtt próbáljuk meg áttörölni a húsokat és a zöldségeket egy konyhai papírtörlővel. Minél kevesebb nedvesség marad a húson, annál több eséllyel lesz biztonságos és fröccsenésmentes a sütés.

4. Az a bizonyos fröccsenésgátló

Fröccsenésgátlóból legalább kettő legyen otthon

A pillekönnyű, sűrűn szőtt fröccsenésgátló valóban nagy segítségünkre válhat sütés közben, érdemes azonban több méretet is tartani belőle otthon, hogy a kisebb és nagyobb szájú edényeknél is védelmet nyújtson a fedő.

5. Süsd meg duplán

Ez a módszer főleg a koreai konyhában elterjedt, a lényege pedig, hogy a húst kétszer sütik meg: első körben lassabban, alacsony hőfokon, aztán pedig - kevés pihentetés és az olaj lecsepegtetése/leitatása után - magas hőfokon sütik készre a húst.

Ezt a megoldást főleg a rántott ételeknél egyszerű kivitelezni: először érdemes 150°C-on aranybarnára sütni az ételt, majd második körben kicsit magasabbra, nagyjából 180°C-ra hevíteni az olajat, és abban sütni a húsokat addig, amíg azok készre nem sülnek.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!


Főzni vagy éppen sütni készülsz? Ezek a tippek is segíthetnek!

Forrásaink voltak.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...