Kétszer gondold meg, megeszed-e a nyálkás salátát: ilyen veszélye lehet

A salátákat magában és köretként is fogyaszthatjuk, pláne ha valamit gyorsan kell összedobni. Sajnos azonban nem ritka jelenség, hogy a vásárlást követő napon már nyákos levelrészeket találunk. Ilyenkor vagy kidobásra ítéljük, jobb esetben megy a komposztba, vagy ezeket a részeket eltávolítva felhasználjuk még a konyhában. De valójában mennyire egészséges megenni ezután a saláta többi részét?

A saláta, legyen az fejes- , szív- , vagy akár madársaláta, mindig jó szolgálatot tesz, akár egy szendvicset kell feldobni, akár a napi zöldségmennyiségünk egy részét szeretnénk fedezni. Azonban előfordul, hogy a saláta romlása igen hamar bekövetkezik, és nyálkás részek jelennek meg a leveleken. Ezek után már kissé fanyar szájízzel, de van, hogy még felhasználásra kerül, azonban nem biztos, hogy ez olyan jó ötlet.

Kétszer gondold meg, megeszed-e a nyálkás salátát: ilyen veszélye lehet

A zöld nyálkásodásnak két oka lehet

Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, de nem biztos, hogy mindenáron meg kell enni azt a salátát, amin megjelent.

Az egyik lehetséges magyarázat, hogy a zöldség nem kellően friss, hiszen, mint minden, előbb-utóbb a salátafélék is bomlásnak indulnak.

A másik lehetőség, hogy baktériumok kezdték el felemészteni a salátát, ugyanis a növekedés vagy betakarítás során bőven kerülhetnek rá kórokozók. A növénybe kerülve szaporodnak, nőnek, és megváltoztatják a zöldség szerkezetét.

Őszi sütőtökös saláta

Ősszel megpróbáljuk a lehető legtöbbször hasznosítani a sütőtököt, és ha esetleg ráunnál a sütőtökkrémlevesre, akkor csempésszük a tököt most egy ízletes salátába.

Energiabomba saláta

Friss vágott saláta tele proteinnel, nem csak testépítőknek! Ha ezzel indítod a napot, teljes energiával feltöltve végig bírod majd. A recept egyenesen Hawaii-ból, Oahu szigetéről ...

Milyen veszélyt jelent a nyálkás saláta fogyasztása?

Akármennyire is rémisztő lehet a zöld nyálka megjelenése, nem valószínű, hogy megbetegít - akár baktérium miatt vált nyákossá a saláta, akár azért, mert már nem teljesen friss.

Azok, akiknek érzékenyebb a gyomra, inkább a komposztba tegyék az ilyen salátát.

A leveles zöldeken sokféle baktérium megtalálható, melyek közé kerülhet olyan kórokozó is, melynek gyors szaporodása minket is megbetegíthet, így ajánlott mindig biztos forrásból beszerezni a zöldséget, és akár valamilyen hőkezelést alkalmazni elkészítésekor. A nekünk is ártó baktériumok között Salmonella, Listeria és az E. coli patogén törzsei is megjelenhetnek, melyek súlyos élelmiszer-eredetű betegségeket okozhatnak.

Forrásunk volt.


Ezek az életmód cikkek is érdekelhetnek:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

7 opció, ahonnan szilveszterre hidegtálat, kocsonyát vagy aprósütit rendelhetsz

A szilveszteri bulikat saját bevallása szerint senki nem szereti, de azért mindenki megy valahová. Ez is egy olyan nap, mint a többi, vélik sokan, de azért főznek lencsét, korhelylevest, és mindenkinek megvannak a kis babonái, amiktől szebb, jobb, boldogabb új évet remélnek. Ebben nem tudunk segíteni, de ha december 31-én vendégeket vártok, mutatjuk, honnan lehet rendelni aprósütit, hidegtálat, és hol találtok isteni kocsonyát, ha ahhoz van kedvetek.

Kormos Lili

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...