7 szépséges szobanövény, ami imádja a konyhádat

Ha úgy döntöttél, megérdemli a konyhád, hogy buja zöld illetve virágos barátokat szerezz neki, akkor jó helyen jársz, mutatjuk a konyhában is boldogan növekvő szépségeket.

A konyhai dekoráció és általános hangulatjavítás elengedhetetlen kellékei a zöld-virágos-buja szobanövények, melyektől még a legmorózusabb lakástulajok is elmosolyodnak. Az se baj, ha nagy növénygyilkos hírében állsz, mindenre van megoldás! A lényeg, hogy mielőtt telerakod a konyhádat zölddel, győződj meg róla, milyen hőmérsékletet és mennyi fényt szeret a konyhádba kiszemelt növény.

1.) LEPKEORCHIDEA

Az egyik legismertebb és legmutatósabb orchidea, imádja a párás helyiségeket, így a konyhákat, sőt, a fürdőszobákat is. A szűrt napfényt és a félárnyékot részesíti előnyben, de a hőmérséklet-ingadozást is jól tűri. Locsoláskor a szárát, leveleit is tartsuk víz alá!

LEPKEORCHIDEA

2.) NARANCSPÖTTYÖS PÁFRÁNY

Szuper választás kezdő növénybarátoknak, gyönyörű kékes-zöldes leveleivel minden konyha éke lehet. Egyik előnye, hogy kis helyen is elfér, mert maximum 60 centisre nő, ezen kívül bírja a hőmérséklet-ingadozást, sőt, az árnyékosabb spotokat és a direkt napfényt is. Tavasztól őszig tartsuk nedvesen a földjét!

NARANCSPÖTTYÖS PÁFRÁNY

3.) AFRIKAI (FOKFÖLDI) IBOLYA

Sokunk régi barátja és állandó lakótársa, a fokföldi ibolya ugyanis tényleg egy igazi retró szépség, amelyet ha egyszer megtanulunk kezelni, sok-sok évig velünk lesz. Bírja a napfényt, a hőingadozást, egyedül a túlöntözést nem, illetve azt, ha a leveleit víz éri.

Tegyünk alulra egy kis tálkába vizet, hagyjuk benne állni kb. 20 percig, hogy felszívja, amire szüksége van, és öntsük ki a maradékot! Két itatás közt várjuk meg, hogy teljesen kiszáradjon a földje.

AFRIKAI (FOKFÖLDI) IBOLYA

4.) FÁTYOLASZPARÁGUSZ

Nem igazi páfrányféle, de imádja az extra párát, amiből a konyhából kijut majd neki bőven, sőt, levélzete külön értékeli majd. Kezdők jó barátja, csípi a beltereket, a szűrt fényt a direkttel szemben, sőt, még az elhanyagoltságot is tolerálja. Télen keveset öntözzük!

FÁTYOLASZPARÁGUSZ

5.) NAGY FLAMINGÓVIRÁG

Évente többször is virágzik sok gyermek és felnőtt kedvence, a flamingóvirág. Jellegzetes , általában piros, tölcséres, pajzán külsejével minden helyiségben jól mutat majd. Nem foglal túl sok helyet, bár virága egész magasba ágaskodhat. Kedveli a melegebb, fényes helyeket, de a direkt napsütést kevésbé.

FLAMINGÓVIRÁG

6.) SZOBAPÁFRÁNY

Akaszd egy konyhaszekrényről lelógó kosárkába vagy az ablakba, és a páfrányod tényleg a konyha legszebb pontja lesz! Imádni fogja a felfelé szálló meleg párát, hidd el. Tavasztól nyárig tartsd a földjét nyirkosan, télen engedd, hogy kiszáradjon a föld locsolás előtt.

SZOBAPÁFRÁNY

7.) KEHELYVIRÁG

Nehéz neki ellenállni, hiszen csíkozott, bordós aljú, ezüstös-zöldes levelei ellenállhatatlanok. Neki picit több igénye van, lássuk: imádja a magas páratartalmat, ami a konyhában általában nem lehet gond, de ezenfelül pár naponta vizet is kér, ami a legjobb, ha esővíz vagy desztillált víz.

KEHELYVIRÁG

Forrásunk volt.


Még több növényes cikk erre:

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...