„A konyha kikapcsol, feltölt, ellazít” – a Nosalty Főzőklub szeptemberi arca ÍZcsiklandozó nevű hobbiszakácsunk

Közös kalandba kezdünk veletek: itt a Nosalty Főzőklub! Cikksorozatunk keretében minden hónapban megismerkedhettek egy Nosaltys hobbiszakácsunkkal, aki szenvedélyesen süt-főz, fotóz, ételeket alkot, kreativitásával és saját receptjeivel színesíti a mi kis gasztroközösségünket. Szeptemberben Tripsánszki Évát ismerhetitek meg egy kicsit közelebbről, akinek lenyűgözően szép, mégis nagyon házias receptjei már párszor szembejöhettek veletek az oldalon. Szia, Éva!

A Nosalty, mint gasztrooldal nagyon sok mindenről szól: gusztusos ételekről, szép fotókról, néha formabontó, néha jól megszokott receptekről, érdekes cikkekről. De mindez mit sem érne, ha nem lenne mellé egy népes, sokszínű olvasói közösségünk. Azaz ti. Épp ezért indítottuk útjára cikksorozatunkat, a Nosalty Főzőklubot: hogy adjunk egy kis teret nektek is a bemutatkozásra. Az elkövetkező hónapokban rövid interjúkat olvashattok majd közösségünk tagjaival, akik minket, szerkesztőket is motiválnak aktivitásukkal és kreativitásukkal. Motiválódjunk hát együtt, fogadjátok sok szeretettel a Főzőklub újabb bemutatkozóját, Tripsánszki Évát, aki ÍZcsiklandozó néven tölti fel csodás receptjeit hozzánk!

„A konyha kikapcsol, feltölt, ellazít”

Hogyan, mikor és miért kezdtél el főzni?

Már az óvodában is a babakonyha volt a kedvenc helyem, persze sokat sürögtem, forogtam Édesanyám mellett is a konyhában, kislány koromban. Tőle tanultam az alaprecepteket, vele együtt készítettem el családunk elsősorban hagyományos ételeit, bár igazán a desszertek és sütemények készítése vonzott akkor. Később fiatalasszonyként lettem önálló a konyhában, szerettem kísérletezni, új recepteket kipróbálni. Amióta pedig gasztroblogot vezetek, szenvedélyemmé vált a sütés-főzés.

Mi vitt rá arra, hogy megoszd a recepteket a Nosalty oldalán?

A felnőtt lányom lelkesített, ahogyan 5 évvel ezelőtt az ÍZcsiklandozó gasztroblogom elindításának ötlete is Neki köszönhető. Aztán persze a sikerek egyre nyitottabbá tettek abban, hogy megosszam az olvasókkal, amiket készítek.

Mi jellemez téged, a főztödet, a receptjeidet?

Abszolút színes egyéniség vagyok a konyhában, a hagyományos és az újszerű, a reform és a mentes, de a tradicionális és a különleges ételek is megtalálhatók a repertoáromban.

Imádom fotókon megörökíteni, ami az asztalra kerül, nem csak a főzés, de a tálalás is fontos számomra, hiszem, hogy nem csak a szánkkal, hanem a szemünkkel is „eszünk”, az első élmény rendkívül fontos, ami az ételhez fűz.

Vadas ÍZcsiklandozó konyhájából

Milyen tanácsot adnál a többi házi szakácsnak?

Csak szívvel-lélekkel álljanak neki a főzésnek és persze kellő türelemmel. Így, ha még új receptet próbálnak is ki, siker koronázhatja a munkájukat, a legegyszerűbb étel is fantasztikussá varázsolódhat!

Mit hallgatsz főzés közben?

Viccesen hangzik, ha azt mondom, hogy: a készülő ételek hangját? Szeretek csöndben főzni, mert privát munkám kifejezetten pörgős, „zajos”, (pedagógus vagyok, a legkisebb korosztállyal foglalkozom) így a konyha kikapcsol, feltölt, ellazít.

Ilyenkor a saját gondolataimba merülök, közben pedig élvezem a sülő hús sercegését, a fővő víz fortyogását, a zöldségek darabolásakor hallható roppanást, reccsenést, mindent, ami hangjával körülveszi a konyhai műveleteket.

Melyik híres séf, szakács a példaképed?

Több is van, kifejezetten magyar kedvenc gasztroarcom Mautner Zsófi, Borbás Marcsi, Bernáth József és Lázár séf. Számomra mindannyian kellő szakmaiságot képviselnek és hitelesek. Természetesen sok videót nézek külföldi oldalakon is, de a szívem „hazahúz”.

Mi az, ami mindig van a hűtődben?

Tojás, tejföl és élesztő. Ha ez a három van, akkor szinte bármi kerülhet az asztalra.

Étel, amit soha nem eszel meg?

Sokan lehet, hogy megköveznek majd, de a pacal kifejezetten nem a barátom.

Te milyen étel lennél? Mi a "lélekételed"?

Egy egész „kategória” lennék, konkrétan: desszert. Bármi lennék, ami édes, puha, kellemes. Ha pedig szűkíteni akarnám a kört, akkor talán fagyi! A változatossága gyönyörködtet, a nyár pedig a kedvenc évszakom, amikor akár egész nap képes lennék fagyin élni…

A házi morzsás szilvás gombóc receptjét ITT találod!

Közért, hipermarket vagy piac?

Aktuálisan bármelyik.

Kedvenc éttermed?

Babka, BudaGourmet.

Életed gasztroélménye?

Egy éve a fantasztikus főnökasszonyomat elhívtam egy főzőversenyre, ahol én lehettem az Ő „főnöke”. Remek hangulatú, izgalmas együttfőzéssel elhoztuk a pálmát, hatalmas elismerést kapva a zsűritől (Bernáth József séffel az élen).

Kedvenc mondás a konyhában?

„Jó munkához idő kell!”

Konyhai manőver, ami nélkül szebb az élet?

Mosogatáááás!

Recept, amit álmodból is?

Palacsinta, krumplipüré.

A hűtős joghurtos lángos receptjéért kattints IDE!

Ki a kedvenc Nosalty szakácsod? Melyik a kedvenc recepted az oldalon?

Happygirlkitchen és Coook receptjeit nagy lelkesedéssel olvasom, de nincs olyan szakács, akihez ne néznék be, Gréti Shakshuka receptje pedig a favoritom.

Van-e olyan dolog a konyhádban, amihez szép emlékek fűződnek?

Szinte minden tárgyhoz emlék fűz, Édesanyám „örökségei” általam is használva vannak, ihletet és lelki segítséget adnak.

Például: négyoldalú reszelő, lekvárfőző óriás lábas, NDK-s kézi robotgép, remoska, rézmozsár, mérleg, tálaló eszközök, nem is beszélve a kézzel írt receptekről, réges-régi szakácskönyvekről és még sorolhatnám…

Csatlakozzatok ti is a Nosalty gasztroközösségéhez, töltsétek fel receptjeiteket, és inspiráljátok egymást az év minden napján!

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!

Címlapkép és fotók: Tripsánszki Éva


Még több izgalmas interjút olvashatsz itt:

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...