December kilencedikén mentsd meg a maradék mikuláscsokidat!
Így három nappal a Mikulás látogatása után csak attól függ, hogy van-e még csokink, hogy mennyire gyakoroltunk önkontrollt a kamra környékén. Persze semmi szégyen nincs abban, ha már az első napon befaltuk az összes figurát, szaloncukrot és bonbont (ez szinte kötelező, ceremoniális megnyitója az ünnepi édességfogyasztásnak), azonban ha a libikóka másik ülésében találjuk magunkat, és tele van csokival a szekrényünk, mindenképpen kezdjünk vele valamit. Például készítsünk még több édességet belőle!
Az édes csokoládét, a keserű csokoládét
Mindegy, hogy tej- ét- esetleg fehérpártiak vagyunk, mindegyik ízű csokoládéval kezdhetünk valamit. Az egyszerű táblák, üreges csokoládék és töltetlen édességekből készíthetünk trüffelt egy kis tejszín hozzáadásával, esetleg forró csokit némi tejjel.
Darabokra törve belesüthetjük egy piskótába, gyümölcskenyérbe vagy más tésztába. Gőz fölött megolvasztva bevonhatunk vele kekszeket, más aprósüteményeket.
A mogyorós csokoládét, a tejcsokoládét, a likőrös csokoládét
De mihez kezdjünk a töltelékkel vagy más extra ízesítővel megspékelt táblákkal, szeletekkel és bonbonokkal? Ezeket nem tudjuk megolvasztani, mert a töltelék vagy a darabkák bezavarnak az ízbe és állagba.
Mégis részt vehetnek egy maradékmentő akcióban: a töltött bonbonokat például felhasználhatjuk egy lávasütihez, a mogyorós csokoládét egy hasonlóan mogyorós süteményhez.
A tavalyi csokoládét, az idei csokoládét
És miért jó a maradékmentés? A már megbontott csokik viszonylag hamar lejárnak vagy veszítenek az ízükből, minőségükből. Ezért ha tehetjük, minél hamarabb kezdjünk valamit az el nem majszolt édességekkel. Karácsony van, süteményből sosem elég!
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Hangolódj velünk a karácsonyra: