December tizenötödikén állítsuk össze a karácsonyi menüt!
Egyre fogynak a naptár lapjai, ahogy nagy léptekkel haladunk előre az ünnepi időszakban, és ugyan van még kilenc napunk szentestéig, soha nem árt előre tervezni a dolgokkal. Például a karácsonyi vacsora menüjével.
A stresszmentes ünneplés egyik alapja a tervezés, és ha ettől a szótól kiráz minket a legtélibb hideg, ne izguljuk túl a dolgot, csupán 2-3 egyszerű listáról lesz szó, amit utána magunkkal tudunk vinni a boltba, a piacra és végül a konyhába.
A fogások
Először szedjük össze, hogy milyen menüt szeretnénk a szeretteink elé tenni. Hagyományos vagy modern vonalon gondolkodunk, kellenek-e a megszokott klasszikusok, vagy mindenki unja már a töltött káposztát?
Szeretnénk előételt is, vagy megoldjuk ezt a részt egy kosár pogácsával, a desszert külön kis adagokban kerül majd a vendégek elé vagy egészben?
Készítsünk egy bevásárlólistát az összes fogáshoz, majd egy napokra lebontott tervet is, hogy mit, mikor fogunk elkészíteni.
A vendégek
Számoljuk meg, hogy hányan ülnek majd az asztal körül, és ez alapján főzzünk, hogy biztos csak annyi maradjon az étkezés végén, ami még maradéknak épp elég lesz.
Szintén mérjük fel az igényeket is: ki mit nem szeret, ki nem eszik húst vagy glutént, kinek nem adhatunk tejes ételeket? Így nem lesznek utolsó pillanatos kellemetlenségek, amik növelik a karácsonyi stresszfaktort.
Az időzítés
Ahogy egyre közeledünk a nagy naphoz, sűrűsödnek majd a feladatok, és ebben a tennivaló-rengetegben nehéz elveszíteni a fejünket. Egy jól összerakott tervvel azonban elkerülhetjük a rohanást, a kapkodást és az aggódást.
Érjen minket felkészülten a karácsony, hogy a folyamatos sütés-főzés helyett több időnk jusson a családunkra, barátainkra, az ünnepre.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Hangolódj velünk a karácsonyra: