Julia Child igazi állócsillag az amerikai popkultúrában. Ez a magas, mély hangú, szigorú szövetkosztümbe bújtatott asszony 1961-ben jelentette meg több, mint 700 oldalas, Simone Beck-kel közösen írt szakácskönyvét "Mastering the Art of French Cooking" ( A francia konyhaművészet mesteriskolája ) címen. A lexikonszerű kötetnek nehezen találtak kiadót a szerzők, de végül a Knopf kiadó vállalta akockázatot. A könyv végül bestseller lett, és Julia Child számos cikk szerzőjévé vált, ráadásul saját televíziós műsorban is tanította főzni az amerikaiakat.
A kalandos sorsú szerző a második világháborút követően érkezett Párizsba diplomata férjével, Paul Childdal, aki az amerikai nagykövetségen dolgozott mint a vizuális prezentációkkal foglalkozó osztály vezetője.
Juliát Rouenben érte az igazi kulináris megvilágosodás. Osztrigából, barna vajjal meglocsolt nyelvhalból és helyi borból álló menüje "megnyitotta a lelket és a szellemet".
Julia később a Cordon Bleu főzőiskola hallgatója lett, majd mesterszakácsoktól vett magánórákat is. Csatlakozott a "Le Cercle des Gourmettes" nevű gasztroklubbhoz, ahol megismerkedett Simone Beckkel, aki szakácskönyvének társszerzője lett.
Paul Child, aki rajztanárként dolgozott mielőtt diplomatának állt, szorgalmasan készítette a fényképeket feleséségéről franciaországi éveik alatt.
A házaspár mindennapi életét dokumentáló képeketAlex Prud'homme - Paul Child rokona - és Katie Pratt gyűjtötte össze egy új kötetben, amely "France is a Feast" (Franciaország egy lakoma) címen jelent meg a Thames & Hudsonnál2017 októberében.
1948 és 1954 között Julia és Paul - többek között - párizsi lakásuk házának tetején adtak partit, Marseille-ben üldögéltek egy teraszon, játszottak a macskájukkal, Minette-el.
Paul Child azt mondta a feleségéről, hogy nélküle "egy szerencsétlen embergyűlölőként" végezte volna. Szép bók.
Ezt olvastad az ízHUSZÁR magazinon?
Miután elegük lett a macerás szakácskönyvekből, inkább magukra tetoválták a recepteket