A biotermékek előállításánál az ökogazdaságoknak kerülnie kell a kémiai növényvédőszerek, műtrágyák, antibiotikumok és génmódosított, azaz GMO-vetőmagok használatát. Viszont a legújabb kutatások alapján nem mindig érdemes a többnyire jóval drágább organikus terméket leemelni a polcról.
Egyrészt kezelhették a bioterméket is olyan szerekkel, amiket nem tiltanak a szabályok, de azért nem feltétlenül egészséges a fogyasztásuk, másrészt pedig a különböző termékek különböző mértékben veszik fel az alkalmazott szereket.
Hús- és tejtermékekből érdemes biot venni
Alapvetően minden hús- és tejterméknél érdemes a drágább, ökológiai termelésből származó verziót választani. Ezek antibiotikummentesek, és az állatokat nem kezelik növekedést gyorsító nemi hormonokkal sem, ami nem feltétlen mondható el a hagyományosan tartott társaikról.
A vékony héj is veszélyes lehet
Figyeljünk oda a vékony héjú terményeknél is, főleg, ha azokat héjastul esszük. Az eper, alma, barackfélék, spenót, sóska mind tartalmazhatnak még növényvédőszereket, és azok még alapos mosás után is a héjukban maradhatnak. A gumós termések, mint pl. a burgonya, szintén felveszik a szereket, és mivel sokat eszünk belőlük, érdemes a bio verziót megvenni.
A vastag héj megakadályozza a növényvédőszerek bejutását
Viszont jó hír, hogy a vastag héj, amit többnyire nem fogyasztunk el, nagyrészt megakadályozza a növényvédőszerek bejutását a zöldség, gyümölcs húsába, ezért ezeket nyugodtan megvehetjük hagyományos gazdálkodásból is. Ilyenek az avokadó, ananász, dinnye, tök, citrusfélék, banán. A hagyományosan előállított mezőgazdasági termékekben vegyszernyomokat vizsgáló kutatások alapján a quinoa, spárga, brokkoli, kelbimbó és a gombák is tisztának számítanak, ezekből is felesleges pénzkidobás a drágább, organikus változatot megvenni.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!
Ezeket olvastad már?
6 tipp, hogy kevesebb pénzt költs idén karácsonykor
Az ünnepek elég látványosan képesek karcsúsítani a pénztárcánkat, néhány egyszerű trükkel azonban sokkal költséghatékonyabbak tudunk lenni a vásárlás terén.
Masszi- Rigó CsillaÍgy éld túl a karácsonyi hajtást – szuper tippek, hogy...
Az ünnepek előtti időszak nagyon stresszes és pörgős tud lenni, de szerencsére pár apró trükkel könnyebbé és elviselhetőbbé teheted.
Liptai LillaHogyan dolgozzuk fel az idei karácsonyt lelkileg és gyakorlatban?
Idén másképpen fogunk ünnepelni, és ez sokunkra rossz hatással van lelkileg.
Kessel KrisztinaKarácsonyi kacsavacsora: így süsd a combját vagy a mellét, illetve...
Kacsát szeretnél sütni idén karácsonykor? Engedd meg, hogy adjunk néhány tippet az elkészítéssel kapcsolatban!
Nosalty