Persze simán lehet, hogy a tökéletes kalácsrecept már a tarsolyunkban van, de amennyiben még nem vagyunk ilyen szerencsések, szükségünk lesz egy-két trükkre és furfangra, amelyek ebbe az irányba terelgetnek majd minket. A kelt tészta készítése, fonása, kelesztése és sütése néha egészen apró dolgokon múlik, figyeljünk oda ezekre, ugyanis tőlük függ a tökéletes kalácsrecept.
Nézd meg galériánkban a kalácskészítés apró trükkjeit:
8 apró lépés, amitől sokkal finomabb lesz a kalácsod
A vajat külön
Persze úgy is jó lesz a kelt tészta, ha egyszerűen mindent összegyúrunk, de sokkal foszlósabb, puhább állagot kaphatunk, ha előbb összedolgozzuk a vajon kívül az összes alapanyagot, majd ha már feszes a tésztagombóc, akkor adagoljuk hozzá fokozatosan az olvasztott vagy puha vajat.
Óvjuk a kiszáradástól
Amikor eltesszük keleszteni, mindig gondoskodjunk arról, hogy a tésztánk friss és puha maradjon. Vajazzuk vagy olajozzuk kis a tálat, a tésztagombócot is vajazzuk be vagy hintsük meg a tetejét liszttel. Egyszerűen konyharuhával is letakarhatjuk, de a frissentartó- vagy az alufólia biztosabb választás.
Dupla kenés
A kalács szép, mélybarna és fényes tetejét egy alapos tojásos megkenéstől kapja. Ha a lehető legszebb eredményt szeretnénk elérni, használjunk tojássárgáját (kevés vízzel hígíthatjuk, ha úgy van), és duplán kenjük meg vele a tésztát: egyszer a sütés előtt 15 perccel, másodszor pedig rögtön sütés előtt.
Alufóliával a barnulás ellen
És ha már ennyit dolgoztunk a szép, barna tetőért, ne hagyjuk, hogy odaégjen a forró sütőben a kalács. Tartsuk szemmel, és ha nagyon elkezdene sötétedni a felszíne, takarjuk le alufóliával. Így a belseje is átsül, miközben nem kapnak oda a tojással megkent fonatok.
Ezekkel a kalácsreceptekkel kísérletezhetsz:
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több csodás húsvéti recept vár: