Miután nagyon hosszú időt töltöttünk a tűzhely mellett, a serpenyő társaságában, maga a palacsintatorta elkészítése már gyerekjátéknak tűnhet. Csak megkenjük őket, és egymásra pakoljuk: egyszerű, nem? Nos, alapvetően nem bonyolult, azonban választanunk kell, hogy egy átlagos, elfogadható, kicsit ferde, kicsit púpos palacsintatortát, vagy egy impozánsan szimmetrikus, büszke tartású és tökéletesen töltöttet szeretnénk? Ha a választásunk az utóbbira esik, érdemes továbbolvasnunk.
Lesd meg a palacsintatorta készítésének trükkjeit a galériában:
A tökéletes palacsintatorta elkészítésének furfangjai
Minden (nyilvánvalóan) a palacsinták kisütésével kezdődik: próbáljuk meg őket minél vékonyabbra sütni, hogy minél több réteget létrehozhassunk majd a tortán belül. Persze legyünk óvatosak, nehogy elszakítsuk őket.
Az is fontos, hogy a tortát már kihűlt palacsintákból kezdjük el összeállítani: ha még meleg a tészta, az megolvaszthatja a kiválasztott tölteléket.
És ha már töltelék: válasszunk valami kevésbé folyós, de könnyen kenhető dolgot. Hiszen vékony rétegben kell majd felvinnünk a palacsintákra, azonban azt is el kel kerülnünk, hogy kifolyjon a rétegek közül. Jó választás valamilyen sűrűbb lekvár, tejszínhab vagy diós krém.
Végül pedig a bevonásnál is érdemes óvatosnak lenni: egyrészt itt is egy könnyen kenhető krémet válasszunk, vagy olyan bevonatot, amit önteni lehet (csokoládémáz). Másrészt ne maceráljuk nagyon spatulával a palacsintatorta oldalát és tetejét, mert attól szétcsúszhatnak a rétegek. Hagyjunk neki bátran rusztikus külsőt: úgy lesz az igazi.
Ha az elmélet már megvan, jöhet a gyakorlat:
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több konyhai segítséget nyújtunk: