Így keverhetsz mindig tökéletes palacsintatésztát

A tökéletes palacsinta alapját nemcsak a technika adja, hanem bizony a jól bekevert palacsintatészta is. A mai Napi Tipp keretében azt fogjuk megnézni, hogy ez pontosan mit is jelent.

Palacsintatésztát keverni nem ördöngösség, de nem is a legegyszerűbb dolog a világon: ha nem megfelelő az állaga, akkor bizony sok-sok palacsintánk kárba vész majd. Kerüljük el ezt a tragédiát, és nézzük meg, milyen lépésekkel érhetjük el, hogy a palacsintatésztánk mindig tökéletesen sikerüljön. Nem kell aggódni, nem lesz bonyolult.

Így keverhetsz mindig tökéletes palacsintatésztát

Szobahőmérsékletű alapanyagok

Mint a legtöbb édes tésztánál, itt is lényeges, hogy milyen alapanyagokkal dolgozunk. Összességében elmondható, hogy a nem jéghideg, hanem szobahőmérsékletű hozzávalók jobban viselkednek a keverés közben.

A tej, a tojás és a szóda mind kapjanak egy kis időt a bekeverés előtt, hogy kellően fel tudjanak engedni.

Szitálás

A palacsinta egyik legnagyobb ellensége a csomó, hiszen a darabos tésztát nem lehet olyan könnyen kisütni, ráadásul nem is túl esztétikus. Ahhoz, hogy ezt elkerüljük, érdemes leszitálni a lisztet.

Sőt, nemcsak a lisztet, hanem az összes száraz hozzávalót: mivel a sóban és a lisztben is lehetnek kisebb-nagyobb darabok, ezektől egy csapásra megszabadulhatunk a szita segítségével.

Gépi segítség

Szintén erre a problémára jelenthet megoldást a botmixer vagy turmixgép használata. Ha netán mégis maradna egy-egy makacs csomó a masszában, a gép biztosan szétzúzza majd. Turmixgép használata esetén először mindig a tejet, olajat és tojást tegyük a kehelybe, és csak utána a lisztet, így biztosan nem ragad bele az egész a gépbe.

Dúsítás szódával

Az alapos (de erőszakos) keverés szükséges, azonban kontraproduktív is lehet, ha szódás palacsintatésztát keverünk. A buborékoktól lesz olyan könnyed és légies a tészta, mint amilyennek lennie kell, azonban, ha ezeket kikeverjük, sokat veszíthetünk.

Ezért a szódát csak az utolsó lépésként adjuk hozzá a masszához: óvatosan keverjünk párat ez egészen, hogy egységes legyen, és már indulhat is a sütés.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még több konyhai trükköt leshetsz el innen:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...