A gránátalma a tél királynője, akinek kegyeiért meg kell küzdeni. Ha azonban elsajátítottad a gránátalma felvágásának- és pucolásának művészetét, semmi sem áll az utadba, hogy élvezd a vitamindús és ínycsiklandó rubint szemeket a meleg lakásban, miközben kint hullik a hó (jobb esetben). Mint ahogy minden zöldség és gyümölcs tárolásánál, úgy azonban itt is felmerül a kérdés: mennyi ideig áll el a hűtőben a gránátalma?
Persze a konyhapulton is tárolhatod őket, hiszen olyan jó rájuk nézni, és így szem előtt lesznek, de ebben az esetben csak egy-két hét az élettartamuk. Hűtőben tárolva jelentősen meghosszabbíthatod az élettartamukat: a hűvösön akár két-három hónapig is elél a gránátalma. Ezzel szemben a gránátalmamagok csak néhány napig tarthatóak el a hűtőben, ezért ne bontsd fel és ne magozd ki a gránátalmát, ha nem tervezed, hogy nagyon gyorsan elfogyasztod.
Tippek, hogy megfelelően tárold a gránátalmát a hűtőben
Ne ijedj meg, nem nagy ördöngösségről van szó: még csak becsomagolnod vagy zacskóba sem kell tenned (hacsak nem akarod). A legjobb, ha az egyik alsó fiókba teszed a gránátalmát, hiszen ez kifejezetten a zöldségek és gyümölcsök tárolására van kialakítva:
kevesebb levegő éri az itt tárolt élelmiszereket, ezáltal lelassul az érés folyamata.
Ha a nedvesség miatt aggódnál, akkor egy papírtörlőbe tekerd bele a gránátalmát, és tedd egy visszazárható műanyag vagy szilikon tasakba.
Na és mi a helyzet a fagyasztással? Igen, még akár le is fagyaszthatod a gránátalmát, ha szezonon kívül is szeretnél belőle falatozni. Ilyen módon akár egy évig is jó lesz a gránátalma. Viszont a magok felolvasztáskor kissé vizesek lehetnek, ezt vedd figyelembe.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több konyhai tippet leshetsz el tőlünk: