Te tudod, mi a különbség a habarás és a rántás között?

A magyar konyha kétféle sűrítési módszert is szívesen alkalmaz: a rántást és a habarást. De vajon mi a különbség a kettő között? Napi Tippünkből kiderül!

A magyar konyha előszeretettel alkalmaz különféle sűrítési módszereket főzelékek vagy krémlevesek készítésénél. A legismertebb ezek közül a rántás és a habarás” – írta nemrég közösségi oldalán a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegy szakértői csapata. 

Te tudod, mi a különbség a habarás és a rántás között?

Mindenki ismeri és feltehetően alkalmazta is ezt a két sűrítési módszert, könnyedén elképzelhető, hogy nem tudjuk, mi is a kettő között a különbség. Vizsgáljuk meg a kérdést!

Kezdjük a rántással

A hagyományos rántáshoz lisztet és valamilyen zsiradékot használunk.

Először egy serpenyőben felmelegítjük a zsiradékot, lisztet adunk hozzá, majd addig pirítjuk a keveréket, amíg az barna vagy zsemleszínű nem lesz.

Ezt követően az ételhez adjuk.

Miben más a habarás?

Az egyszerű habarással csak a sűrítés a cél. Ebben az esetben vízzel, zöldséglével vagy csontlével összekeverjük a lisztet, majd állandó keverés mellett hozzáadjuk a forrásban lévő ételünkhöz.

A finom habarásnál nemcsak az a cél, hogy sűrítsünk, hanem az, hogy az étel ízét, valamint energia- és tápanyagtartalmát is gazdagítsuk. Ebben az esetben tejben, tejfölben, kefirben, joghurtban vagy tejszínben keverjük el a lisztet. Ennél azonban érdemes arra figyelni, hogy mielőtt a forrásban lévő ételhez adnánk, egy kevés meleg főzőlével elkeverjük, különben a tejtermék kicsapódik. Ez a hőkiegyenlítés.

Forrásunk volt.


Még több konyhai tipp és trükk:

Címlapról ajánljuk

További cikkek