A mostani gazdasági helyzetben még a korábbinál is jobban oda kell figyelnünk arra, hogy mit hozunk haza a boltból, mit készítünk el magunknak, ahelyett, hogy drágán megvennénk, és hogy mennyi élelmiszer landol a kukában. Köztudottan a bevásárlólista írása az egyik megoldás arra, hogy csak az vegyük meg, amire tényleg szükségünk van. Az igazán profik azonban csavarnak egyet a hagyományos listákon, amivel még hatékonyabb lehet egy-egy bevásárlókörút.
Fordítsd meg!
Gyakran már maga a bevásárlólista megírása önmagában egy külön feladat, ami hozzáad a teendőkhöz, és még így is előfordulhat, hogy valami kimarad vagy épp duplikálódik. Úgyhogy itt az ideje, hogy felülvizsgáld az eddigi gyakorlatod. A fordított bevásárlólista lényege nem az, hogy leülsz, és elkezdesz azon agyalni, mire is van szükséged, tehát nem a nulláról indulsz, mire van szükséged, hanem lényegében egy folyamatos leltárt vezetsz arról, hogy mi az, amiből van otthon, és ennek tükrében.
Ezáltal pontos rálátásod van a készleteidre, és valóban csak azt fogod megvenni, amire szükséged van, és megfordítva, biztosan semmi szükséges sem marad a boltban.
Emellett a konyhapénz beosztását is megkönnyítheti, illetve előre meg tudod tervezni, hogy mit fogsz készíteni a következő napokban, esetleg a héten.
Elsőre kicsit több időt vesz elkészíteni a teljes leltárt, viszont, ha már megvan, onnantól gyorsan megy vele a munka.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több segítség a süteménysütéshez: