Amikor veszel egy adag spenótot, lényegében időzített bombát veszel: vajon fel tudod-e használni az összes spenótot, mielőtt megfonnyadna? Ugyan vannak praktikák, amikkel meg lehet hosszabbítani a zöld levelek élettartamát, ha véletlenül mégis kijátszották volna az éberségedet, és vizes, megfeketedett kis cafatok néznének vissza rád a hűtőből, akkor mutatunk egy pofonegyszerű praktikát, mivel megmentheted ezeket: készíts belőlük spenótport!
Így készül a spenótpor
Ezzel megelőzöd a felesleges élelmiszerhulladékot, és a pénzed sem veszik kárba, ráadásul a spenót jótékony hatásaihoz is hozzájutsz egy új formában. A spenótpor elkészítéséhez először fogd a kókadozó leveleket, öblítsd le alaposan, majd jól szárogasd meg őket. Ehhez akár egy salátacentrifugát is használhatsz vagy egy konyharuhával szárazra tapogathatod őket. Ezután tedd be a sütőbe 40 fokra vagy a dehidratálóba a spenótot, és hagyd bent, amíg a levelek teljesen kiszáradnak és ropogósak lesznek. A kihűlt leveket turmixold addig, amíg finom porállagot nem kapsz. A spenótpor akár egy évig is eláll ilyen formában.
Megőrzi tápanyagait a spenót por alakban?
Általános vélekedés, hogy a zöldségek a főzés során gyorsan elveszítik minden előnyüket. Míg ez igaz lehet, ha grillezésről vagy vízben főzésről van szó, a Healthline szerint a sütés nagyon kevés hatással van az élelmiszerekben lévő vitaminokra. Ha ilyen alacsony hőfokon melegítjük, a spenótnak megmarad a magas vas-, A-vitamin-, kálium- és egyéb tápanyagtartalma.
Finom állagának és enyhe ízének köszönhetően a spenótpor szinte bármilyen ételhez adhat egy kis extra tápanyaglöketet. Ha nem vagy nagy rajongója a zöld turmixoknak, szórj egy kis port a házi chaipudingodba vagy zabkásádba, de egy frissítő gyümölcsös turmixban is elfér egy kevés belőle.
Ezáltal az édes turmixok megőrzik az ízüket, miközben olyan pozitív élettani hatásokkal ruházod fel őket, mint ami a spenótos turmixot is jellemzik.
A por a vacsorák egészségesebbé tételére is alkalmas lehet. Ha túl fáradt vagy ahhoz, hogy a hosszú nap végén még nekiállj zöldséget párolni, csak keverd a port a tésztaszószba vagy szórhatod közvetlenül a spagettire is. A spenótpor remek titkos összetevője lehet házi pizzafeltéteknek is, így azok is hozzájutnak a tápanyagokhoz, akik alapvetően ódzkodnak a zöldektől.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Konyhai tippek, amelyek megkönnyítik a munkát: