A gofrisütés igazi ráérős hétvégi program, és tökéletes napkezdés, mikor az édeskés gofri illata belengi a lakást. Viszont, hogy bosszúság ne érjen titeket, elárulunk nektek 5 hibát, amit sokan elkövetnek gofrisütésnél, de ezek után ti már biztosan nem fogtok!
Kattints a galériára a hibákért!
1. Pihentetés hossza
A legtöbb gofrirecept összetevői között áll a szódabikarbóna, ami azért fontos, hogy könnyű, puha tésztát kapj. A szódabikarbóna apró gázbuborékot képez a tésztában, viszont ezek nem tartanak ki sokáig, és ha órákat pihen a nyers tészta, akkor kemény, kaucsuk állagú gofrit kapunk. Ha fél órára teszed a hűtőbe, az pont elég is lesz.
2. Vaj vs. tej
A receptek többsége olvasztott vajat ír az összetevőknél, de azt elfelejtik megemlíteni, hogy a tejnek vagy szobahőmésrsékletűnek vagy langyosnak kell-e lennie. Ugyanis, ha a meleg vajat a hűtőből kikapott tejjel öntjük össze, akkor garantáltan megkeményedett kis vajdarabok fognak úszkálni a felszínén. Így sütés után kemény tésztát rágcsálhatunk.
4. Sülési idő
Függ a formától, a tészta sűrűségétől és a sütési hőmérséklettől is, hogy mennyi ideig kell sütni a tésztát. A legtöbb gofrisütő már fel van vértezve olyan funkcióval, ami jelzi, ha megsült, de sok esetben csalódnunk kell a megbízhatóságában. Éppen ezért próbáljátok ki azt a módszert, hogy az utolsó gőzfelhő kipöffentésével nyitjátok csak ki a sütőt.
Konyhai gépek, amik kihúznak a csávából: