Nagyi 5 konyhafortélya, amit neked is ismerned kell

Tudod hogy süthetsz olajszag nélkül, vagy miként tartsd frissen a salátát? Néha még a gyakorlott háziasszonyoknak is jól jöhetnek nagyi tanácsai.

Még akkor is, ha otthonosan mozogsz a konyhában, akadhat olyan pillanat, amikor jól jönne egy-két jó tanács. Így könnyítsd meg az életedet és a főzést!

Süss olajszag nélkül, kevesebb olajjal!

Azt már a legtöbben tudjuk, hogy az olajtól átitatott sültkrumpli nem egészséges, és a derékbőségünknek sem tesz jót, viszont tény, nem könnyű úgy krumplit sütni, hogy ne szívja magába az olajat. De ha megfogadod nagyi tanácsát, nem kell kijjebb varrnod a gombot a nadrágodon: kevésbé lesz zsíros a krumpli, ha sütés előtt körülbelül 20 percig tejbe áztatod a felszeletelt krumplit, mivel a tej megakadályozza, hogy túl sok olaj szívódjon fel sütés közben. A lakásban terjengő olajszagot pedig megelőzheted, ha az olajba néhány szál petrezselymet teszel.

Frissítsd fel a salátát és zsírtalaníts vele!

Amellett, hogy a zöld saláta tökéletes kísérője a tojásos nokedlinek, az egyik legnépszerűbb diétás étel is, ráadásul a levesek zsírtalanítása során is hasznát veheted. A saláta bővelkedik káliumban, béta-karotinban, folsavban, magnéziumban, valamint B- és C-vitamin tartalma sem elhanyagolható, azonban sokáig nem áll el még a hűtőben sem. Új életet lehelhetsz a fonnyadt levelekbe, ha egy pillanatra forró vízbe mártod, majd leöblíted hideg vízzel. Ha pedig a leves túl zsírosra sikerült, márts bele egy-két salátalevelet, és pillanatok alatt rátapad a zsír.

Készíts salátát otthon:

Űzd el a fekete foltokat az edényekről!

Az edényeidet, lábasaidat odakozmált étel okozta fekete foltok tarkítják? Ne aggódj, nem kell drága súrolószerekre költened. Elég, ha megfogadod nagymama tanácsát, aki a fazekat tele engedte vízzel, 2-3 evőkanál sót adott hozzá, majd az egészet felforralta. A fazekat a tűzről levéve várd meg, amíg kihűl a víz, és törölgesd át a felületét: a foltok gyorsabban köddé válnak, mint sejtenéd.

Facsarj több citromlevet és szagtalaníts!

A citrom nemcsak immunerősítésre és a megfázásos időszakban jön jól, hanem sütemények készítése és takarítás közben is. De ha épp egy keményebb és vastagabb héjú példánnyal van dolgod, nem olyan egyszerű kinyerni a levét, azonban nagyinak erre is van megoldása.

Engedj a citromra meleg vizet, majd a tenyereddel görgesd meg az asztalon úgy, hogy közben kicsit ránehezedsz! Így erőlködés nélkül csavarhatod ki a gyümölcs levét az utolsó cseppig. Ráadásul a sós citromlé tökéletes szagűző, amivel, ha bedörzsölöd a hagymás vágódeszkát, elűzi a kellemetlen szagokat.

Űzd el a rebarbara savasságát!

A sóskafélék családjába tartozó rebarbara bővelkedik A-, B- és C-vitaminban, kalciumban, valamint magnéziumban, de savanykás íze miatt sok cukrot kell hozzáadnunk készítése során, ami nagyjából tönkre is teszi az egészséges ételről alkotott elképzelésünket.

Rebarbarás kedvenceink:

De nagyinak erre is volt megoldása: csökkentheted a rebarbara savasságát, ha meghámozod, levágod a végeit, bemetszed a hengeres és a lapos részét, majd eltávolítod a száráról a hártyát, végül beáztatod hideg vízbe 30 percre.

Ezeket olvastad már?

Címlapról ajánljuk

További cikkek