A mustár megadja az ételek pikantériáját, húsok kiváló kiegészítője és szinte minden háztartásban ott van. De melyiket válasszuk? Sárdi Dani most ebben segít nekünk!
Ahány mustár, annyi ház...
Mustár mindig legyen otthon! Ha nincsen otthon mustár, akkor meneküljünk le a boltba és gyorsan vegyünk egy tubussal/üveggel. A mustár nem romlik meg, így az sem lehet érv, hogy „nálam nem fogy el”, mert előbb-utóbb biztosan elfogy.
Biztos sokunkban felrémlenek fiatalkorunk kollégiumi hűtői, amiben nem volt más csak egy üveg mustár. Mustár azért kell, mert egyrészt magában kitűnő kiegészítője egy gyors virslis vacsorának, másrészt nagyon sok öntet, mártás fontos ízesítője, fűszere. Nélküle nincsen majonéz, vadas mártás, pástétom, körözött és még sok-sok más étel, aminek színt, karaktert tud adni. És milyen fajta legyen? Minél többféle, annál jobb.
Négymustáros vinegerette recept
Kell hozzá: sima, dijoni, édes és magos mustár; extra szűz olívaolaj, fokhagyma, balzsamecet, só, bors, zahtar fűszerkeverék.
- Tegyünk egy fedővel rendelkező befőttesüvegbe (rázóedény) egy-egy evőkanál sima, dijoni, édes és magos mustárt.
- Adagoljunk hozzá körülbelül egy deci extra szűz olívaolajat, két gerezd nagyon apróra vágott fokhagymát, egy kávéskanál sót, kevés frissen őrölt borsot, 2-3 evőkanál balzsamecetet (vagy borecetet), egy kávéskanál zahtart (közel-keleti fűszerkeverék, van benne szezámmag, kakukkfű és szumak). Persze a fűszer lehet mindig másmilyen, szezonális, kertben növő zöldfűszer.
- Mikor mindent beleraktunk, fogjuk meg az üveget és alaposan rázzuk össze.
- A salátára közvetlenül fogyasztás előtt csurgassuk rá. Hűtőben jó sokáig eláll.
További mustáros receptek itt >>