A kidudorodó zsíros has esztétikailag sem túl szép látvány, de komoly egészségügyi problémákat is jelenhet, hiszen könnyedén előfordulhat, hogy zsigeri zsírról beszélünk. Ha a jól összeállított és betartott diéta, illetve a rendszeres testmozgás ellenre sem tudsz a hasadról fogyni, annak hormonális, korral járó vagy más genetikai okai lehetnek.
Fontos az edzés
A heti néhány alkalom futás vagy aerobic óra nagyon jó hatással van a szívedre, de sajnos a kardió edzések önmagukban nem sokat tesznek a lapos hasért. A legjobb, ha néhány súlyzós edzést is beiktatsz még. Az erősítő edzések növelik az izomtömeget, amely a testet több zsír égetésére állítja be. Az izom jóval több kalóriát éget, mint a zsír, ezért a nap folyamán természetesen több energiát használsz fel, ha több izommal rendelkezel. A szakemberek hetente 250 perc mérsékelt intenzitású mozgást vagy 125 perc magas intenzitásút ajánlanak.
Jó élelmiszerek
A finomliszt és a cukor gyulladásokat okoznak a szervezetben, a hasi zsír pedig összefüggésben van ezzel. A túl sok feldolgozott élelmiszer fogyasztása megakadályozza a fogyást a hasról. Ezeket jobb, ha elkerüljük!
A legjobb, ha sok gyümölcsöt, zöldséget és teljes kiőrlésű gabonát fogyasztunk, amik tele vannak antioxidánssal, és gyulladásgátló hatásúak is, így megelőzhetik a has tájékán a zsírraktározást.
Rossz zsírok
Ahogy a kalóriákra, a bevitt zsírokra sem egyformán reagál a szervezet. A telített zsírok (húsokban és állati tejtermékekben) fogyasztása hozzájárul a zsigeri zsírok kialakulásához. Ezzel szemben a mono-telítetlen (pl. az olívaolaj és az avokádó) és a poli-telítetlen zsírok (pl. a dió, a napraforgómag és a lazac) gyulladáscsökkentők, így ha megfelelő mennyiségben fogyasztjuk őket, akkor jótékony hatással vannak az egészségre.
Aludj eleget
Muszáj figyelned arra, hogy eleget aludj! Legyen meg a napi minimum 6 óra, ennél ne aludj kevesebbet, hiszen ez is felelős lehet azért, hogy nem mozdul a hasadról a felesleg.
Még több fogyókúra: