Kínai tudósok olyan genetikailag módosított sertésfajtát tenyésztettek ki, amelynek a húsa sokkal kevesebb zsírt tartalmaz, mint a jelenleg tenyésztett fajtáké - írja az NPR.
A tudóscsapat publikálta eredményét, miszerint 12 egészséges, a szokásos fajtákénál 24 százalékkal alacsonyabb testzsírszázalékú kismalac született a projektben.
A tudósoknak az volt a célja, hogy olyan állatokkal tudjanak a tenyésztők dolgozni, amelyeket olcsóbb táplálni és jobban tűrik a hideget.
Az állatoknak azért kevesebb a testzsírjuk, mert egy olyan gént (UCP1) építettek be a genetikai állományukba, ami képes az állat saját zsírjának elégetésével megóvni őt a hidegtől. A sertések ezen tulajdonsága sok millió dollárt tud megspórolni a tenyésztőknek a fűtésen és a tápon, ráadásul a kismalacok sem fognak így szenvedni a hidegtől.
A Missouri Egyetem állattudományi tanszékének vezetője,R. Michael Roberts szerint a kínai tudósok eredménye azért fontos, mert egyszerre képes biztosítani az állatok jólétét és a tenyésztők hasznát.
A szakember hozzátette, hogy az amerikai élelmiszeripari hatóság, az FDA, valószínűleg nem fogja engedni, hogy a USA-ban forgalmazzák ilyen állat húsát.
Az Utahi Állami Egyetem állatorvostudományi intézetének professzora,Chris Davies szerint a Föld lakosainak lélekszáma 2050-re el fogja érni a 10 milliárdot, és ennyi embert nehéz genetikai beavatkozás nélkül termelt élelmiszerrel ellátni.
A kérdésre Bill Gates és Richard Branson más megoldást lát megvalósítandónak. Korábban írtunk arról, hogy ők a laboratóriumban termelt húsban látják az emberiség tiszta és fenntartható jövőjének zálogát, nem hiába fektettek be egy olyan vállalatba, ami ilyen hústermékek kidolgozásával foglalkozik.