Kánikulában, amikor az izzadás során az átlagosnál jóval több folyadékot vesztünk, igyunk 2,5-3 liter folyadékot naponta - a leves beszámítása nélkül. A nem megfelelő folyadékfogyasztás eredménye lehet a rossz közérzet, fejfájás, fáradékonyság, romló koncentrációképesség, szélsőséges esetben, különösen gyermekeknél és időseknél, kiszáradás.
Fontos! Normál esetben a felnőtt emberek folyadékigénye 1,5-2 liter naponta.
Ahhoz nem fér kétség, hogy szervezetünk számára a legmegfelelőbb folyadék a víz, személy szerint azt gondolom, hogy valós szomjoltásra is a legalkalmasabb. Az részben ízlés kérdése, hogy a víz a csapból származik-e vagy palackozott natúr- illetve szénsavas ásványvíz. Azt talán érdemes figyelembe venni, hogy az ásványvizek fogyasztásával az izzadás során vesztett ásványi anyagokat is vissza tudjuk pótolni!
Mit fogyasszunk azonban, ha már elegünk van a vízből? Legegyszerűbb megoldás, ha ízesítjük a vizünket - citrom, lime, narancs levével, akár cukor hozzáadása nélkül is készíthetünk frissítő limonádét, amit feldobhatunk mentával, citromfűvel, reszelt- vagy őrölt gyömbérrel.
Frissen préselt gyümölcs- illetve zöldségléből ízletes, mindennapi koktélokat, smoothie-kat készíthetünk.
Látványos trükk, ha például citrusléből, de akár eper-, meggyléből is készítünk jégkockákat, amelyet aztán az italba dobunk. Különleges lesz italunk tálalása, ha jégbe zárt egész gyümölcsökkel díszítjük fogyasztás előtt.
Valós szomjoltásra nem ajánlom a cukrozott szénsavas vagy szénsavmentes üdítőitalokat, az energiaitalokat és természetesen az alkoholos italokat.