A babérlevélként ismert fűszer a babérfa levele. Többféle változata létezik, van kaliforniai, indiai, indonéz, nyugat-indiai és mexikói is. A babérleveleket frissen, szárítva, őrölve vagy egészben lehet használni. Egész babérlevelet a legtöbb élelmiszerboltban bármikor vásárolhatunk. Vannak üzletek, ahol morzsolt vagy őrölt babérlevél is kapható. Sok szakács azonban úgy érzi, hogy az őrölt változat túl erős, ezért főzéskor inkább egész levéllel ízesítenek.
A leveleket a legtöbben kiveszik az edényből, mielőtt tálalnak. Egészben nem szabad a babérleveleket fogyasztani, őrölt formában viszont igen, és annak lehetnek is táplálkozási előnyei. Arról azonban nem szólnak kutatások, hogy mi történik, ha valaki nagyobb dózisokban, vagy hosszú távon fogyasztja a babérlevelet. A babérlevél népszerű fűszernövény, többféle ételt fűszerezünk vele, például a leveseket, a pörkölteket és más sós ételeket. A babérlevél fő előnye, hogy só hozzáadása nélkül fokozza az ételeink ízét. Vannak, akik teát készítenek babérlevélből, mások a fürdővizükbe teszik a leveleket.
A főzéshez használt néhány babérlevél nem változtatja meg az elkészített étel tápértékét, mert nem tartalmaz jelentős mennyiségben mikroelemeket vagy makrotápanyagokat. Egy evőkanálnyi adagban körülbelül öt kalória van, elsősorban szénhidrát formájában. A babérlevélben található mikroelemek közé tartozik az A-vitamin, a C-vitamin, a B6-vitamin, a mangán, a vas és a kalcium.
A legtöbben a babérleveleket a fűszeres szekrényben tárolják, akár a többi szárított fűszernövényt vagy gyógynövényt. Sok szakács viszont azt javasolja, hogy a babérleveleket a fagyasztóban tároljuk, mert így több „íz” marad a fűszerben, mint hűvös, száraz helyen tárolva.
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!