Milyen gyakran kell mosogatószivacsot cserélni? - az örök dilemma

Az "ahány ház, annyi szokás" mondás a mosogatószivacs cseréjére is igaz. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat mosogatószivacs ügyben, amik téged is érdekelhetnek.

A mosogatószivacsunk nagyszerű nedvszívóképességének köszönhetően kitűnően alkalmas arra, hogy segítségével a legmakacsabb szennyeződésektől és foltoktól szabadítsuk meg az edényeket és a konyhapultot. Pontosan emiatt a hatékony szedvszívó hatás miatt arra is képes, hogy mindenféle bacilusok és kórokozók táptalajává váljon, így mindenképpen érdemes megfogadnod a mosogatószivaccsal kapcsolatos tanácsainkat. Teljes mértékben nem lehet kizárni a fertőzések kockázatát, ám kis odafigyeléssel és rutinszerűvé tett praktikák mindennapi alkalmazásával nem kerültök majd veszélybe.

Milyen gyakran kell mosogatószivacsot cserélni? - az örök dilemma

Naponta fertőtlenítsd a szivacsokat. A legegyszerűbb és legjobb módszer, ha a napi használat után egy fél teáskanál fehérítőbe áztatod a szivacsokat, majd alaposan kiöblíted őket.

Fontos, hogy mindig száraz helyen tárold őket, hogy tökéletesen kiszáradhassanak. A nedvesség kedvez a kórokozók elszaporodásának. Nem éri meg kockáztatni.

Milyen gyakran kell mosogatószivacsot cserélni? - az örök dilemma

Két-három használat után cseréld le! Ez a két-három alkalom nagyban függ persze attól, hogy mire használod a szivacsot, csak egyet vagy esetleg többet is használsz-e egyszerre. Nincs kőbe vésve ez a szám, a lényeg az, hogy még azelőtt válj meg tőle, mielőtt kellemetlen szaga lesz.

Ne törölj fel vele kiömlött folyadékokat és a kifröccsent húslevet. A hús levében hemzseghetnek a kórokozók, amik a szivacsba kerülve és abban továbbélve károsak lehetnek az egészségre. A szivacs helyett ezeknek a szennyeződéseknek az eltávolítására inkább papírtörlőt használj.

Ezeket olvastad már?

via Eatright

Címlapról ajánljuk

További cikkek