3 ok, miért nem szabadna telepakolni a hűtőnket

Egy-egy nagybevásárlás alkalmával hajlamosak lehetünk jobban megpakolni a hűtőszekrényt, mint javasolt lenne. De mi is a baj ezzel?

Nagyon jól tud esni, amikor kinyitjuk a hűtő ajtaját, és az tele van. Ilyenkor általában már előre tudjuk, hogy mit fogunk főzni a héten, és akkor is mindig van mihez nyúlni, ha csak egy kis nassolnivalóra vágyunk. Végülis, gondolhatjuk: az a hűtő dolga, hogy mindent frissen tartson addig, amíg fel nem használjuk azt. Vagy mégsem így lenne?

3 ok, miért nem szabadna telepakolni a hűtőnket

Nézzük, miért okoz több problémát egy túltöltött hűtő, mint egy félig üres!

Nem megfelelő légáramlás

A hűtőszekrények úgy működnek, hogy hideg levegőt keringenek, így az egész hűtőben egyenletes hőmérsékletet tud fennmaradni. Viszont ha a hűtő teljesen tele van, a levegő nem tud megfelelően keringeni. Ez azt jelenti, hogy az egyes részei hidegebbek lehetnek, mint mások, ami egyenetlen hűtést eredményez. Így némelyik élelmiszer nem tud olyan sokáig friss maradni, mint arra számítanánk, és hamarabb meg is romolhat.

Rosszat tesz az alkatrészeknek

A hűtő túlterhelése nem csak az ételekre van hatással, hanem magára a készülékre is. Ha túl sok dolgot zsúfolunk a hűtőbe, a kompresszornak erején felül kell teljesítenie, hogy fenntartsa a kívánt hőmérsékletet.

Emiatt fokozottan kophatnak az alkatrészek, így rövidebb lehet a gép élettartama is.

Csökkenő energiahatékonyság

Egy túlterhelt hűtőszekrény igazi energiavámpír tud lenni. Ilyen állapotban ugyanis több áramot fogyaszt, hogy mindent hűvösen tartson, a kompresszor gyakrabban működik, így a hűtő összességében több energiát használ fel a hőmérséklet fenntartásához. Ez pedig nemcsak a villanyszámlának rossz, hanem a környezetnek is.

Mi az ideális?

Szóval, mikor van túlságosan tele a hűtő? Nos, ideális esetben a hűtőszekrénynek körülbelül háromnegyedig kellene telítettnek lennie. Ez utat enged a megfelelő légáramlásnak, csökkenti a készülék terhelését és biztosítja az energiahatékonyságot.

Forrásunk volt.


Még több otthoni tippet és trükköt leshetsz el innen:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...