Miért érdemes gyakran kefirt enni?

Amikor kefirt láttál az élelmiszerbolt polcán, elgondolkoztál már azon, hogy mi is valójában? Tej, esetleg joghurt alapú? És miért is olyan egészséges?

A kefir erjesztett tejital, amelynek sok hasonló tulajdonsága van, mint a joghurtnak. A kefirt általában tehén-, kecske- vagy juhtej fermentálásával készítik a kefirán nevű poliszacharidok baktériumtenyészetének segítségével. Ezek a baktériumok erjedés közben nagy mennyiségű probiotikumot hoznak létre. Ízében és állagában a kefir könnyed, iható állagú. Az íze erőteljes, domináns.

Bár a kefir állati termék, amelyet egyesek alacsony szénhidráttartalommal társítanak, nem szénhidrátmentes. Ennek okai a tejben természetesen előforduló cukrok. A tejet kefirré változtató erjedés azonban „megeszi” e cukrok egy részét. Összehasonlítva egy pohár 2%-os tejjel, amely 12 gramm szénhidrátot tartalmaz, 23 dkg kefirben csak 9 gramm van. A tej kefirré alakításakor az erjedés nem változtatja meg a zsírtartalmát, egy adag kefir hozzávetőleg 8 gramm zsírt tartalmaz. Ahogyan egy pohár tej, 23 deka kefir 8 gramm fehérjét ad - tartalmazva az összes esszenciális aminosavat, amelyet a test önmagában nem képes előállítani.

A kefir magas kalciumtartalmú tejtermék

Egy adag 300 milligrammot, vagyis a napi érték 30% -át biztosítja. Csekély mennyiségű A-vitamint és nátriumot is találunk egy pohárnyiban.

Ha kefirt fogyasztunk, az pozitívan befolyásolhatja az egészséget

A kutatások azt mutatják, hogy az erjesztett ételek bevitele különféle előnyökkel jár, többek között támogatják az egészségesebb immunrendszer kiépítését. A probiotikumok egészségügyi előnyeinek bizonyítása ígéretes úton jár, de további kutatásokra van szükség ahhoz, hogy bármilyen egészségügyi állapot kezelésére ajánlják azt.

A kefirt hűtőszekrényben kell tárolni felbontás előtt és után is. Felbontás után a hűtőszekrényben körülbelül öt napig fogyasztható. Mivel a kefirnek eleve kissé savanykás íze és illata van, nehéz megmondani, romlott-e. Ezért érdemes megnézni és megszagolni azt. A nagyon erős szagú vagy láthatóan penészes vagy habzó kefirt el kell dobni. Akkor is romlott lehet, ha összetapad vagy megváltozik a színe.

Ezeket olvastad már?

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg a legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon vagy a YouTube-on!

Forrásunk volt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek