Veled is előfordult már, hogy a hasábburgonyád nem sült olyan keményre és ropogósra, mint szeretted volna, cserébe inkább hasonlított egy puha, olajban tocsogó sárga szivacsra?
Az aranyló és ropogós sült krumpli eléréséhez néhány egyszerű módszer vezet, amely igénybe vehet néhány plusz percet a serpenyő előtt, de az eredmény önmagáért fog beszélni. Íme néhány tipp, hogy tökéletes legyen a sült krumplid!
1. A kulcsszó: duplázás!
A ropogós sült burgonya egyik titka a dupla sütés. Van, aki először éppen csak annyi ideig hagyja a forró olajban a krumplit, hogy az élénkebb sárgára süljön, néhány perc pihentetés után pedig újra megsüti a burgonyát egészen addig, amíg felveszi azt az aranyos színt és keményebb állagot, amit mindannyian szeretünk.
2. Előfőzés
Sokan a következő módszerre esküsznek: forrásban lévő vízbe 2-3 percig főzzük meg a hasábokat, majd alapos lecsepegtetés után süssük meg a krumplit olajban. Fontos, hogy a már kicsit megfőtt krumpliról ne csöpögjön a víz, így elkerülhető az olaj pattogzása és habzása is.
3. Áztatás
A következő tippet Grétitől kaptam: Áztassuk be a meghámozott krumplit egy tál jó hideg vízbe, és hagyjuk pár percig ázni a burgonyákat. Ezután törölgessük le a vizet és vágjuk fel a krumplikat vékony hasábokra, majd süssük meg annyi olajon, amennyi még éppen el nem lepi az összes krumplit.
Fontos: mindig csak annyi krumplit tegyünk a serpenyőbe, hogy még legyen szabad hely a hasábok forgatására. Ha túl sok burgonya kerül egyszerre olajra, nem fog tudni rendesen átsülni az összes, így pedig könnyen szikkadt és puha lesz a végeredmény.
4. Sózás
Egy kevésbé ismert de sokaknál bevált módszer a sütés előtti sózás. A nyers krumplit sózzuk meg és hagyjuk nyugton 5 percre. Ezután töröljük szárazra a krumplit és süssük aranybarnára.
5. Párolás
Előfőzés helyett pároljuk magas hőfokon 2-3 percig a krumplit. Párolás után csak dobjuk a krumplit olajra, most már biztosan nem fog fröcskölni és még hamarabb is átsül, mint bármelyik más módszerrel. A végeredmény egy kívül ropogós, belül omlósan puha étel lesz, amelyet sütés után ne felejtsünk megszórni egy kevés sóval.
Ezeket olvastad már?
Itt a válasz arra, hogyan süsd tökéletesre a farsangi fánkokat
Legyen szalagos, töltött, képviselő vagy csöröge, mindannyian imádunk fánkot enni, a sütés viszont sokak számára mumus lehet az olaj, és a falakba beivódó szagok miatt.
Masszi- Rigó CsillaItt a válasz, meddig állnak el a húsok a fagyasztódban!
Nyers húst vásárolni önmagában nem nehéz feladat, kimatekozni viszont, hogy hány napig áll el és meddig tárolható a fagyasztóban, már egy kicsit fogósabb kérdés.
Masszi- Rigó CsillaItt a válasz, mennyi ideig bírják őrölt fűszereid a fiókban
Két féle ember létezik: aki a cserepes fűszernövényekben hisz, és aki minden fűszert szárítva, vagy őrölve vásárol meg a boltban. Hozzájuk szólunk most.
Masszi- Rigó CsillaItt a válasz arra, hogyan tüntesd el a legmakacsabb foltokat...
A kávé, bor és paradicsomos olajfoltok a legnagyobb ellenségek ruháink számára, azonban egy friss és makacs szennyeződés esetén sem kell megijednünk, megoldás mindenre van!
Masszi- Rigó Csillavia:nosalty