A méz, mely a legerősebb antibakteriális hatással rendelkezik

A magyar szakemberek különféle mézek antibakteriális hatásának változását vizsgálták.

A közelmúltbeli Facebook-posztjában a Rizikometer arról számolt be, hogy a friss méz antibakteriális hatása erősebb. Az élelmiszeripari trendekkel és kockázatfigyeléssel foglalkozó csoport állítását egy Scientific Reports-ban publikált tanulmányra alapozza, melyben magyar kutatók akác-, hárs-, aranyvessző- és napraforgómézeket vásároltak 2020 és 2022 között, majd 2022-ben tesztelték azok fizikai, kémiai és antibakteriális jellemzőit.

A méz, mely a legerősebb antibakteriális hatással rendelkezik

Vizsgálataik során megállapították, hogy a méz az évek során veszít a légúti kórokozókkal szembeni hatásából.

Éppen ezért érdemesebb frissebb mézet vásárolni, ha fertőzések ellen küzdenénk.

A górcső alá vett mézek közül a hárs- és napraforgóméz bizonyult a leghatásosabbnak. Az utóbbi még egy év tárolás után is 60 százalékos antibakteriális aktivitást mutatott.

Rengeteg haszna van a méznek

Az emberiség ősidők óta ismeri és fogyasztja ezt a természetes édesítőszert, értékes tulajdonságai miatt. Az iparszerű cukorgyártás megkezdéséig hosszú időn keresztül a méz volt az egyedüli édesítőszer. Elképesztően sok jótékony hatással rendelkezik: többek között a bőrápolásban is nagy hasznát vehetjük, vízmegtartó hatású, és fokozza a vérkeringést.

Forrásunk volt.


Még több az egészségről:

Legújabb receptek

Gyümölcskenyér

Ha könnyen és gyorsan szeretnétek emlékezeteset villantani, akkor ez a gyümölcskenyér kapóra jöhet. Nálunk most aszalt vörösáfonya, cukrozott gyömbér, aranymazsola, dió és étcsoki ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...